SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

EA, fot. www.mosir-ketrzyn.pl, 22 maja 2013

Obrończynie tytułu siatkarki KS Pałac Bydgoszcz rozpocząły od zwycięstwa udział w finałowym meczu mistrzostw Polski kadetek. Rywalizacja o medale z udziałem ośmiu drużyn zakończy się w niedzielę.

Zespoły UKS Orła Malbork, Impelu Gwardii Wrocław, KS Pałacu Bydgoszcz oraz Energi Gedanii Gdańsk odniosły zwycięstwa w pierwszym dniu finałowego turnieju mistrzostw Polski kadetek. Tradycyjną formułkę "Mistrzostwa Polski kadetek uważam za otwarte" - wygłosił burmistrz Kętrzyna, Krzysztof Hećman.

W pierwszym środowym spotkaniu UKS Orzeł bardzo łatwo pokonał STS Sandecję Nowy Sącz. W ostatnich fragmentach pierwszej partii zwycięski zespół uzyskał wielką przewagę. Od stanu 16:13 wzrosła ona do 21:13. W drugim secie podopieczne trenera Szymona Żołędziewskiego prowadziły już 21:5. W trzecim Sandecja nie zrezygnowała z walki. Inicjatywa długo należała do tej drużyny - 8:7 i 16:14. Dopiero w ostatnich fragmentach zawodniczki UKS Orła przypieczętowały swoje zwycięstwo.

Bardzo dużo emocji dostarczyło drugie spotkanie w grupie A. Mecz MKS Dąbrowa Górnicza oraz Impelu Gwardii Wrocław miał dużo zmian akcji. Sytuacja na parkiecie zmieniała się jak w kalejdoskopie. W tie breaku siatkarki z Dąbrowy Górniczej prowadziły 5:1 i następnie przegrywały 7:10. Strat już nie odrobiły. Mecz był też pojedynkiem dwóch zawodniczek. Wrocławianka Aleksandra Gromadowska zdobyła 29 punktów i została uznana najlepszą zawodniczką spotkania. Dąbrowianka Karolina Piśla miała ich o sześć mniej.

Jako trzecie na prakiet wyszły obrończynie tytułu siatkarki Pałacu Bydgoszcz oraz MKS San Pajda I Jarosław. - Styl nie liczy się. Najważniejsze jest zwycięstwo - powiedział trenerka bydgoskiego zespołu, Agata Kopczyk. W barwach Pałacu gra jedna z siedmiu mistrzyń Europy kadetek, które uczestniczą w kętrzyńskim turnieju - Pola Nowakowska. - Pola na pewno jest mocnym punktem zespołu, ale największą naszą siłą jest wyrównany skład. Ciężar gry rozkłada się na całą drużynę, a w ekipie panuje znakomita atmosfera dodała Agata Kopczyk.

Siatkarki Pałacu po łatwym wygraniu dwóch pierwszych setów, w trzecim pozwoliły rywalkom na uzyskanie inicjatywy i przegrały końcówkę partii. W czwartym szybko uzyskały przewagę 8:1 i znowu pewnie zwyciężyły.

Wyniki - grupa A

UKS Orzeł Malbork - STS Sandecja Nowy Sącz 3:0 (25:15, 25:10, 25:20). MVP Katarzyna Kuleta.
MKS Dąbrowa Górnicza - Impel Gwardia Wrocław 2:3 (25:14, 26:28, 27:25, 16:25, 11:15). MVP Aleksandra Gromadowska

Grupa B
KS Pałac Bydgoszcz - MKS San Pajda I Jarosław 3:1 (25:15, 25:12, 23:25, 25:22). MVP Oliwia Jakielaszek
Energa Gedania Gdańsk - UMKS MOS Wola Warszawa  3:0 (25:22, 25:21, 26:24). MVP Magdalena Damaske

  • 4
  • 0
  • 28
  • 0
  • 0