SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

FG, 18 kwietnia 2015

Mecz półfinałowy LTS Legionovia Legionowo - Budowlani Łódź 3:1 (26:24, 23:25, 25:12, 25:20)

Mecz półfinałowy LTS Legionovia Legionowo - Budowlani Łódź 3:1 (26:24, 23:25, 25:12, 25:20)

Po pierwszym, wyrównanym secie, wygranym przez Legionovię, Łodzianki od razu wywalczyły dzięki dobrym zagrywkom Zuzanny Berkowskiej trzypunktową przewagę i utrzymały ją niemal do końca seta. Zawodnczki z Legionowa nie zostawały daleko w tyle, a w ich ataku doskonale spisywała się Malwina Smarzek.

Mimo krótkiej równowagi 22:22, to drużyna z Łodzi wygrała drugą odsłonę spotkania. Trzeci set to absolutna dominacja Legionovii, świetny atak i punkty zdobywane bezpośrednio z zagrywki. Nie pomogły zmiany w składzie, wprowadzane przez  trenera Jacka Pasińskiego, a łodzianki zdobyły w secie zaledwie 12 punktów.

W secie numer cztery udało im się ponownie nawiązać równą walkę z zawodniczkami Legionovii i prowadzić nieprzerwanie, aż do stanu 15:15, po którym po ich błędach inicjatywę przejęły przeciwniczki. Łodzianki były blisko, ale ostatecznie przegrały set do 20, a do finału awansowała Legionovia.

Malwina Smarzek, LTS LEGIONOVIA Legionowo, MVP meczu: Minęło parę dni i nasza gra wygląda na pewno lepiej. Jesteśmy bardziej zgrane i pewne tego, co robimy, a przede wszystkim mamy do siebie większe zaufanie, a to procentuje taką właśnie grą.

Wojciech Lalek, trener LTS LEGIONOVII Legionowo: Gołym okiem widać, że dziewczyny się już zgrały, choć dzisiejszy mecz nie był ładny – on był bardzo zacięty. Mecze półfinałowe są zawsze najtrudniejsze – albo ma się szanse na wszystko, albo się je traci. Dla mnie to najtrudniejsze mecze w całym turnieju. Myślę, że jutrzejszy mecz, z kimkolwiek by nie był, będzie równie dramatyczny, ale ładniejszy siatkarsko. Dla obu drużyn stawką będzie złoto albo wicemistrzostwo Polski.

LTS LEGIONOVIA Legionowo: Malwina Smarzek,  Alicja Grabka, Monika Bociek, Aleksandra Rasińska, Milena Paszyńska, Katarzyna Niderla, Krystyna Pietraszkiewicz (libero) oraz: Katarzyna Jędrzejewska, Małgorzata Dąbrowska, Aleksandra Omelaniuk
BUDOWLANI Łódź: Joanna Pacak, Julia Brzezińska, Magdalena Woźniczka, Maria Woźniczka, Agata Gwardecka, Zuzanna Berkowska, Kinga Wysokińska (libero) oraz: Joanna Gruszka, Marta Szymańska, Edyta Hałas, Weronika Pawelec

 

  • 4
  • 1
  • 39
  • 0
  • 0