SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

KS, fot. Robert Zakrzewski, 7 kwietnia 2014

Energa Gedania Gdańsk wywalczyła w Kętrzynie tytuł mistrza Polski juniorek. Trzecie złoto młodzieżowych mistrzostw Polski zawisło na szyi przyjmującej gdańskiej drużyny, Magdaleny Damaske.

Energa Gedania Gdańsk wywalczyła w Kętrzynie tytuł mistrza Polski juniorek. Trzecie złoto młodzieżowych mistrzostw Polski zawisło na szyi przyjmującej gdańskiej drużyny, Magdaleny Damaske.

Energa Gedania Gdańsk to już potęga w młodzieżowej siatkówce dziewcząt.  Podopieczne trenera Witolda Jagły w tym sezonie obroniły tytuł pokonując w finale UMKS MOS Wolę Warszawa. – To nie był łatwy turniej – przyznała Magdalena Damaske – W Kętrzynie wszystkie zespoły grały bardzo dobrze i każdy mecz był prawie jak o mistrzostwo.

Przed spotkaniem finałowym mówiło się, że wszystko zależy od tego czy „odpali” Malwina Smarzek czy Magdalena Damaske. Jednak gra gdańszczanek wcale nie opierała się tylko na jednej zawodniczce i to właśnie było kluczem do zwycięstwa. – My zagrałyśmy zespołowo i to nam bardzo pomogło  – powiedziała Damaske – Oczywiście zespół z Warszawy też zagrał bardzo dobrze, a o wyniku w każdym secie przesądzały dwie, trzy akcje.

Dla Magdaleny Damaske to trzeci złoty medal młodzieżowych mistrzostw Polski. W ubiegłym roku dwukrotnie stawała na najwyższym stopniu podium: najpierw w kadetkach, a parę tygodni później w juniorkach. – Tak, to mój trzeci złoty medal – mówi zadowolona przyjmująca – W przyszłym roku rozegram ostatni sezon w młodzieżowej siatkówce. Na pewno będziemy starać się zdobyć kolejny krążek.

Damaske wraz z reprezentacją Polski juniorek wybiera się w tym tygodniu na towarzyski turniej do Moskwy, który jest częścią przygotować naszej kadry do turnieju kwalifikacyjnego do mistrzostw Europy. – Czasu na odpoczynek nie będzie ale jestem pewna, że w reprezentacji zajmą się mną tak, że wszystko będzie dobrze – zapewnia Magdalena Damaske – W każdym meczu kwalifikacji będziemy musiały zagrać na najwyższym poziomie. Tam nie będzie słabych zespołów. Mam nadzieję, że uda nam się awansować do mistrzostw Europy w pierwszym terminie. 

  • 4
  • 0
  • 41
  • 0
  • 0