SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

KS, fot.P.Górecki, 13 kwietnia 2013

W drugim półfinale mistrzostw Polski juniorek Energa Gedania Gdańsk pokonała MUKS Spartę Warszawa 3:0. Gdańszczanki w jutrzejszym finale zmierzą się z Silesią Volley Mysłowice.

W drugim półfinale mistrzostw Polski juniorek Energa Gedania Gdańsk pokonała MUKS Spartę Warszawa 3:0. Gdańszczanki w jutrzejszym finale zmierzą się z Silesią Volley Mysłowice.

Początek meczu był bardzo wyrównany. Dobra gra w bloku Gedanii oraz as serwisowy Aleksandry Kaczyńskiej wyprowadziły gdańszczanki na prowadzenie 9:6. Problemy z przyjęciem warszawskiego zespołu oraz niemoc w ataku powiększyły straty zawodniczek ze stolicy 7:16. Sparta nie radziła sobie kompletnie, a Gedania spokojnie bez większego wysiłku doprowadziła partię do końca 25:13.

Po zmianie stron zawodniczki z Gdańska wyszły na parkiet zbyt rozluźnione i tym razem to one zaczęły popełniać błędy co skutecznie wykorzystały ich rywalki 7:5. Siatkarki Gedanii dobrze zagrały blokiem co przechyliło szalę zwycięstwa na ich korzyść 11:9. Warszawianki nie dawały za wygraną, piękne obrony, skuteczne kontrataki i szczelny blok dały im prowadzenie 16:13. Wtedy w ich drużynie coś się zacięło, a w bloku dobrze zagrały gdańszczanki, które wygrały 25:23.

Dobrze trzecią partię rozpoczęły zawodniczki Sparty. Po punktowej zagrywce Marty Dudy prowadziły 3:1. Jednak pojedynczy blok Pauliny Majkowskiej doprowadził do remisu 3:3. Błędy własne dziewczyn ze stolicy dały przewagę rywalkom 6:8, ale po dwóch atakach z krótkiej Joanny Pogorzelskiej był znowu remis 8:8. W ataku brylowała Magdalena Damaske 15:11. Gedania była nie do zatrzymania. Wygrała 17:25 i jutro zagra w finale mistrzostw Polski z Silesią Volley.

MUKS Sparta Warszawa – Energa Gedania Gdańsk 0:3 (13:25, 23:25, 17:25)

MVP: Marta Tucholska

MUKS Sparta Warszawa: Marta Duda, Joanna Sałyga, Patrycja Tomczyk, Joanna Pogorzelska, Anna Widera, Weronika Szafraniak, Zuzanna Kucińska (libero) oraz Karolina Sidor, Klaudia Jankowska, Agata Baranowska

Energa Gedania Gdańsk: Natalia Gajewska, Alicja Wójcik, Paulina Majkowska, Aleksandra Kaczyńska, Marta Tucholska, Magdalena Damaske, Agata Nowak (libero) oraz Julia Piotrowska, Dominika Mras

  • 4
  • 1
  • 40
  • 0
  • 0