SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

Eugeniusz Andrejuk, fot. Jakub Piasecki, 18 kwietnia 2016

Przez blisko tydzień mieliśmy prawdziwe święto siatkówki. Nas dodatkowo cieszy fakt, że wyjeżdżamy z Lubonia ze złotymi medalami - powiedział trener LTS Legionovii Legionowo, Wojciech Lalek.

- Gospodarzom trzeba pogratulować dobrej organizacji turnieju. Przez blisko tydzień mieliśmy prawdziwe święto siatkówki. Nas dodatkowo cieszy fakt, że wyjeżdżamy z Lubonia ze złotymi medalami - powiedział trener LTS Legionovii Legionowo, Wojciech Lalek. Jego podopieczne pokonały w niedzielnym finale mistrzostw Polski juniorek Trefl Atom Malbork 3:0.

Po finałowym spotkaniu odbyła się ceremonia dekoracji i uroczystość zamknięcia czempionatu podczas której wręczono medale oraz puchary za osiągnięte wyniki. Dekoracji dokonywali przedstawiciele Polskiego Związku Piłki Siatkowej, organizatorów i lokalnych władz, a dzięki sponsorowi, firmie Orlen, całe wydarzenie, podobnie jak i sam turniej, miało profesjonalną, prestiżową oprawę.

- Dziękuję Wielkopolskiemu Związkowi Piłki Siatkowej za wzorową organizację mistrzostw. W imieniu Prezes Związku Pawła Papke i Przewodniczącego Wydziału ds. Młodzieży Waldemara Sagana gratuluję wyników i życzę sukcesów w dorosłej siatkówce – powiedział przedstawiciel PZPS, Sebastian Michalak.

Wiele pochwał pod swoim adresem zebrał prezes Wielkopolskiego Związku Piłki Siatkowej Damian Gapiński. Uczestnicy mistrzostw podkreślali dobrą organizację, a trener wicemistrzyń kraju Szymon Żołędziewski zwrócił nawet uwagę "na znakomity smak zup w miejscu zamieszkania jego ekipy."

- Należy podkreślić, że oprawa turnieju nie byłaby możliwa, gdyby nie zaangażowanie firmy Orlen, która od lat wspiera polską siatkówkę. Duży nacisk położono na siatkówkę młodzieżową, w tym finały Mistrzostw Polski. To bardzo ważne, aby młodym i zdolnym zawodnikom i zawodniczkom dać namiastkę dorosłej siatkówki i oprawy, z jaką mogą mieć do czynienia grając w najwyższych ligach czy reprezentacji Polski - powiedział prezes Wielkopolskiego Związku Piłki Siatkowej, Damian Gapiński.

Siatkówka, jak wiadomo jest sportem zespołowym, ale czym byłaby nasza dyscyplina bez gwiazd. MVP turnieju została wybrana rozgrywająca LTS Legionovii Alicja Grabka. - Jak na swój wiek jest to zawodniczka kompletna - tak o swojej podopiecznej mówił trener Wojciech Lalek. - Na boisku nie boi się ryzyka, wybiera trudne warianty.

LTS Legionovia po raz drugi z rzędu zdobyła mistrzostwo Polski juniorek. Czy rozpoczął się czas dominacji tej drużyny w siatkówce młodzieżowej? - Na pewno o czymś takim nie można mówić - powiedział Wojciech Lalek. - Nadal w czołówce krajowej są Impel Wrocław, Pałac Bydgoszcz czy Energa Gedania, której zabrakło w Luboniu. Wymienione kluby od lat znane są z doskonałej pracy z młodzieżą. My cieszymy, że zagościliśmy w tym zacnym gronie.

  • 1
  • 0
  • 88
  • 1
  • 5