SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

EA, 17 kwietnia 2016

LTS Legionovią Legionowo zdobyła w Luboniu złoty medal mistrzostw Polski juniorek, pokonując w finale Trefl Orła Malbork 3:0.

LTS Legionovią Legionowo, Trefl Orzeł Malbork i Impel Wrocław - taka była kolejność czołowej trójki drużyn w turnieju mistrzostw Polski juniorek, który od środy rozgrywany był w Luboniu.

Trefl Orzeł Malbork - LTS Legionovia Legionowo 0:3 (23:25, 17:25, 16:25). MVP Aleksandra Rasińska.

Zespół z Malborka tylko w pierwszym secie toczył wyrównaną walkę z obrończyniami tytułu. Od drugiej partii podopieczne trenera Wojciecha Lalka dyktowały warunki gry, prezentowały siatkówkę bardziej dojrzałą. Wygrały mecz Treflem Orłem oraz cały turniej zasłużenie.

- Bardzo serdecznie dziękuję swojej drużynie, że zaprezentowała bardzo dobrą, swoją siatkówkę w finałowym meczu - powiedział trener LTS Legionovii, Wojciech Lalek. Ze swoimi podopiecznymi powtórzył sukces sprzed roku. W sumie jest to czwarty tytuł w kategorii juniorek zdobyty przez tego zasłużonego szkoleniowca.

W sobotę w półfinale LTS Legionovia przegrywała z Pałacem Bydgoszcz 0:2 i zwyciężyła 3:2. - Był to horror horrorów. Dla kibiców na pewno takie mecze są dobre, dla trenerów trochę mniej - powiedział trener Lalek. - Bydgoska drużyna przegrała po 2:3 z każdym medalistą i była bliska zajęcia miejsca na podium.

Wojciech Lalek podkreślił rolę swojego sztabu szkoleniowego w przygotowaniu zespołu, który jak podkreślił pracował po pół nocy i bardzo mu pomógł opracować taktykę na kolejne spotkania.

Turniej zakończyła ceremonia zakończenia mistrzostw i miała ona uroczysty charakter. Wręczono zostały medale oraz puchary. Dekoracji dokonywali przedstawiciele PZPS, organizatorów i lokalnych władz, a dzięki sponsorowi, firmie ORLEN, czempionat miał profesjonalną prawę, jakiej nie powstydziłyby się duże seniorskie imprezy.

Nagrody indywidualne:
Alicja Grabka (LTS Legionovia Legionowo) - MVP
Agata Michalewicz (Trefl Orzeł Elbląg) - najlepsza rozgrywająca
Julia Szczurowska (Impel Wrocław) - atakująca
Kinga Różycka (KS Pałac Bydgoszcz) - środkowa
Zuzanna Górecka (LTS Legionovia Legionowo) - przyjmująca
Maria Stenzel (UKS ZSMS Poznań) - libero

LTS Legionovia Legionowo grała w MP juniorek w składzie:
Paulina SOBOLEWSKA, Aleksandra OMELANIUK, Julia SKOWRON, Magda DĄBROWSKA, Katarzyna SALAMONIK, Milena PASZYŃSKA, Alicja GRABKA, Aleksandra RASIŃSKA, Katarzyna NIDERLA, Barbara ZAKOŚCIELNA, Zuzanna GÓRECKA, Adrianna WYSOCKA, L1 Adrianna ADAMEK. L2 Anna MAZIOPA.

Trefl Orzeł Malbork
Julia BALEWICZ, Monika FEDUSIO, Michalina SIKORA, Daria GROCHOWSKA, Paulina REKOWSKA, Natalia KRUPA, Klaudia KOSTKOWSKA, Dagmara DĄBROWSKA, Marta BŁASZCZYK, Agata MICHALEWICZ, L1 Aleksandra DROŹDZIAK, L2 Aleksandra ŻURAWSKA.

Statystyki i dokumentacje mistrzostw Polski juniorek na stronie
www.vispolska.pl

Bezpośrednie transmisje z meczów mistrzostw Polski juniorek na www.tvcom.pl. Relacje są archiwizowane.

  • 1
  • 0
  • 42
  • 0
  • 0