SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

Katarzyna Porębska, 15 marca 2013

Trener SMS PZPS Spała Maciej Zendeł jest uważnym obserwatorem rywalizacji o mistrzostwo Polski juniorów. - Uważam, że Exact System Norwid Częstochowa ma bardzo silny zespół. Poza tą drużyną moim cichym faworytem jest AKS V LO I Rzeszów - powiedział.

Maciej Zendeł oglądał półfinały mistrzostw Polski juniorów w Olsztynie. Przyznał, że jest zaskoczony ostatecznymi rozstrzygnięciami. - Skład ósemki, która awansowała do finału mistrzostw Polski juniorów zaskoczył mnie. Dziwię się, że w tym gronie nie ma Chemika I Bydgoszcz ani Jastrzębskiego Węgla I. To są niespodzianki in minus tegorocznych rozgrywek - powiedział.

W gronie drużyn, których nie zobaczymy podczas tegorocznego finału w Leżajsku oprócz zespołów z Bydgoszczy i Jastrzębia znaleźli się również ubiegłoroczni finaliści, czyli RCS Czarnych Radom. - Radomianie, którzy w zeszłym roku zdobyli wicemistrzostwo Polski mieli w swojej drużynie zawodników z rocznika ’93. Pięciu, czy nawet sześciu w ubiegłym roku było uczniami SMS-u Spała. Niestety, w tym roku nie mają już ani jednej osoby. Wystarczy wspomnieć kto grał tam w zeszłym roku: Jakub Wachnik, Łukasz Łapszyński, Piotr Orczyk, Łukasz Zugaj. W tych zawodnikach tkwił ogromny potencjał, co pokazali chociażby podczas finału mistrzostw Europy juniorów, które we wrześniu były rozgrywane w Gdyni - podkreślił Zendeł.  

Kto zdaniem trenera SMS-u PZPS Spała i drugiego trenera reprezentacji Polski juniorów będzie faworytem tegorocznego finału mistrzostw Polski juniorów, który zostanie rozegrany 20-24 marca w Leżajsku? - Uważam, że Exact System Norwid  Częstochowa ma bardzo silny zespół. Wielka szkoda, że  Adam Smolarczyk zerwał więzadła w kolanie (zawodnik doznał kontuzji podczas ostatniego półfinałowego spotkania z KS Metro Warszawa - przyp. red.). To właśnie częstochowian uważam za potencjalnych finalistów mistrzostw Polski juniorów. Tak samo jak moim cichym faworytem jest AKS V LO I Rzeszów. Dlatego życzyłbym sobie zobaczyć finał częstochowsko-rzeszowski - zakończył Maciej Zendeł.

Finał mistrzostw Polski juniorów zostanie rozegrany 20-24 marca w Leżajsku w Hali Sportowej ZST przy ulicy Mickiewicza 67. W grupie A zagra: Jastrzębski Węgiel II, KS Metro Warszawa, AZS UWM Olsztyn, EKS Skra Bełchatów, a w grupie B: Exact System Norwid Częstochowa, TS Volley Rybnik, UKS Tempo-25 Olsztyn, AKS V LO I Rzeszów.

  • 1
  • 0
  • 30
  • 0
  • 0