SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

EA, 11 listopada 2012

Zespół SMS PZPS Spała w rozgrywkach Młodej Ligi stracił tylko dwa sety. W niedzielę w meczu "na szczycie" pokonał LOTOS Trefl Gdańsk i pewnie zmierza po końcowej zwycięstwo w rywalizacji.

Siatkarze SMS PZPS Spała pewnie zmierzają po zwycięstwo w Młodej Lidze. W niedzielę pokonali wicelidera tabeli LOTOS Trefl Gdańsk 3:0 (27:25, 25:23, 25:18). MVP spotkania został Maciej Muzaj.

- W drużynie SMS PZPS gra kilku zawodników, kandydatów do reprezentacji Polski juniorów, która w maju będzie walczyć o kwalifikacje do mistrzostw świata. W niedzielnym spotkaniu widziałem sporo twardej, męskiej siatkówki. Zespół ze Spały musiał solidnie napracować się, żeby odnieść zwycięstwo – powiedział szef pionu szkolenia w Polskim Związku Piłki Siatkowej, Włodzimierz Sadalski.

MVP spotkania został wybrany Maciej Muzaj. Zawodnik ma za sobą około dwóch miesięcy przerwy w grze. – Bardzo cieszy postawa Maćka w niedzielnym spotkaniu. On właśnie jest jednym z kandydatów do drużyny narodowej. W meczu z LOTOS-em Treflem pokazał się z dobrej strony m.in. na zagrywce – powiedział trener SMS PZPS, Maciej Zendeł.

Maciej Zendeł nie był zadowolony z gry swojego zespołu na przyjęciu. – Na pewno trzeba poprawić ten element. Zbyt dużo tutaj traciliśmy punktów. Był to jeden z naszych słabszych meczów w tym sezonie. Cały czas odnosiłem wrażenie, że czegoś brakuje w grze drużyny. Na pewno byłem zadowolony z bloku – powiedział Maciej Zendeł.

W tabeli Młodej Ligi Szkoła Mistrzostwa Sportowego Polskiego Związku Piłki Siatkowej Spała prowadzi z 24 pkt w ośmiu spotkaniach. Drugie miejsce zajmuje LOTOS Trefl 17, a trzecie obrońca tytułu wicemistrzowskiego PGE Skra Bełchatów 13. Obie drużyny rozegrały po siedem meczów.

  • 1
  • 0
  • 33
  • 0
  • 0