SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

Eugeniusz Andrejuk, 15 marca 2012

RCS Czarni Radom zdobyli złote medale mistrzostw Polski juniorów w 2010 i 2011 roku. W obecnej edycji również są zaliczani do faworytów. Będą gospodarzem jednego z czterech turniejów półfinałowych.

RCS Czarni Radom zdobyli złote medali mistrzostw Polski juniorów w 2010 (Piła) i 2011 roki (Olsztyn). Od piątku do niedzieli będą gospodarzami jednego z czterech półfinałowych turniejów krajowego czempionatu w tej kategorii wiekowej. Nic też dziwnego, że zespół trenera Krzysztofa Jaskulskiego uważany jest nie tylko za faworyta najbliższych zawodów, ale również wymieniany jest w gronie głównych kandydatów do zdobycia złotego medalu.

- Oczywiście bardzo chcemy, żeby takie prognozy sprawdziły. Trzeba jednak pamiętać, że w porównaniu z mistrzostwami z dwóch poprzednich lat zagra zupełnie inny zespół. Z obecnych graczy tylko Łukasz Łapszyński i Bartłomiej Grzechnik mieli znaczący wpływ w zdobycie mistrzostw Polski. Na pewno naszym celem będzie zwycięstwo w Radomiu. Co najmniej 75 procent obecnej grupy wychowało na sali, na której zagramy w półfinale od piątku do niedzieli – powiedział trener Jaskulski.

W finale wojewódzkim podopieczni Krzysztof Jaskulskiego w Warszawie pokonali koalicję stołecznych klubów. Jak podkreśla nie bez dumy radomski szkoleniowiec MDK, MOS Wola czy Metro są doskonale znane z dobrej pracy z młodzieżą. Przyjezdni okazali się jednak bezkonkurencyjni.

W ¼ finału RCS Czarni grali w Rzeszowie i znowu było pierwsze miejsce. Pokonanie gospodarzy miało swoje znaczenie. Podkarpacie również znane jest z doskonałej pracy z  młodzieżą. Nagrodą za ćwierćfinałowe zwycięstwo było prawo bycia gospodarzem w półfinale. – Skoro jednak byliśmy najlepsi w Warszawie i Rzeszowie to dlaczego nie mielibyśmy wygrać przed własną publicznością – mówią w Radomiu.

Krzysztof Jaskulski i tym razem studzi ambicje. – Szanujemy każdego rywala. Teraz nie ma już słabych. Trefl ma za sobą występy w Młodej Lidze, a Metro to uznana firma na młodzieżowym rynku siatkarskim. Oczywiście czujemy presję i postaramy się jej sprostać – powiedział Krzysztof Jaskulski.

W turnieju w Radomiu poza gospodarzem RCS Czarnymi zagrają Trefl Gdańsk, UKS Chemik Olsztyn i Metro Warszawa.

  • 2
  • 0
  • 34
  • 0
  • 0