SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

Mariusz Szyszko, 6 grudnia 2022

Mistrzostwa EEVZA U17 dziewcząt: Polska - Gruzja 3:0

W Łotwie, reprezentacja Polski U17 dziewcząt udanie rozpoczęła zmagania w Mistrzostwach Europy Wschodniej (EEVZA). W meczu otwarcia turnieju rozgrywanego w łotewskim Dyneburgu Polki pewnie pokonały Gruzinki. Stawką jest bilet na przyszłoroczne mistrzostwa Starego Kontynentu.

Polskie siatkarki od początku spotkania uzyskały wyraźną przewagę. W każdym z trzech setów wychodziły na wysokie prowadzenie i kontrolowały sytuacje na boisku - Gruzinki bardzo dobrze prezentowały sie na rozgrzewce, ale jak przyszło do grania na punkty moje siatkarki szybko pokazały co potrafią. Jestem zadowolony z gry zagrywką i blokiem. Poza tym dobrze poradziliśmy sobie ze stresem. Z optymizmem patrzę na najbliższe mecze - powiedział po spotkaniu trener Krzysztof Janczak. Polki 17 z 75 punktów zdobyły zagrywką, sześć asów zaliczyła Barbara Grejman.

Podopieczne Krzysztofa Janczaka, olimpijczyka z Atlanty, czeka pięć dni rywalizacji. W następnych dniach ich przeciwniczkami będą kolejno siatkarki Estonii (7.12), Ukrainy (8.12), Litwy (9.12) i Łotwy (10.12).

Patronem reprezentacji młodzieżowych oraz programu Siatkarskich Ośrodków Szkolnych jest PKN ORLEN. 

Polska - Gruzja 3:0 (25:13, 25:13, 25:17)

Statystyki meczowe: POL_GEO_.jpeg

Polską Siatkówkę wspierają

 

  • 9
  • 0
  • 9
  • 0
  • 0