SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

Katarzyna Porębska, fot. CEV, 29 sierpnia 2022

Barbara Latos: doskonale wiemy, po co przyjechałyśmy do Skopje

Po dwóch dniach zmagań w fazie grupowej mistrzostw Europy do lat 19, reprezentacja Polski ma na swoim koncie zwycięstwo i porażkę. W poniedziałek Biało-Czerwone zmierzą się ze Słowenią. - Jak zawsze na turniejach, trzeba bardzo szybko zapomnieć o poprzednim meczu i skupić się na kolejnym. Na razie myślimy tylko o poniedziałkowej rywalizacji ze Słowenią - powiedziała Barbara Latos, przyjmująca polskiej drużyny.

pzps.pl: Za wami mecz z bardzo wymagającymi Włoszkami. Niestety przegrany 0:3. Domyślam się, że po tym spotkaniu czujecie duży niedosyt?

Barbara Latos: Zdecydowanie, miałyśmy ogromny apetyt na wygraną, ale Włoszki były w niedzielę w lepszej dyspozycji. Każdy z drużyny wie, w jakim celu tu przyjechaliśmy i teraz czas na kolejny krok w jego stronę.

Chyba najbardziej możecie żałować drugiego i trzeciego seta, bo końcówki setów mogłyście przechylić na swoją stronę?
Raczej była to kwestia paru niewykorzystanych szans i zbyt dużej ilości naszych błędów. Z takimi drużynami jak Włochy nie ma miejsca na niedokładności. Od początku do końca seta trzeba utrzymywać najwyższy poziom koncentracji i trzymać się założeń taktycznych.

230130c

Znając waszą drużynę ta przegrana absolutnie nie wpłynie na morale zespołu. Wręcz przeciwnie, jeszcze bardziej zmobilizuje na dalszą część turnieju.
Jak zawsze na turniejach, trzeba bardzo szybko zapomnieć o poprzednim meczu i skupić się na kolejnym. Na razie myślimy tylko o poniedziałkowej rywalizacji ze Słowenią.

A po meczu z Słowenią będziecie miały chwilę wytchnienia, bo 30 sierpnia to dzień przerwy w rozgrywkach.
Tak. Myślę, że to będzie istotny moment na regenerację i zebranie sił na kolejne, ciężkie mecze. Mam nadzieję, że uda się wyjść na spacer i zwiedzić trochę Skopje, a wieczorem obejrzeć mecz Polaków z USA podczas mistrzostw świata rozgrywanych w Polsce.

Na koniec, zapytam o samą organizację turnieju w Skopje. Wszystko przebiega poprawnie?
Z organizacji turnieju możemy być zadowoleni. Na razie wszystko idzie bez większych problemów. Nasz sztab zapewnia nam najlepszą opiekę, dzięki czemu my możemy skupić się tylko na robocie!
Polską Siatkówkę wspierają

  • 7
  • 0
  • 9
  • 0
  • 0