SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

informacja prasowa, 6 sierpnia 2022

Znamy komplet półfinalistów turnieju ORLEN Beach Volley w Kołobrzegu!

W Kołobrzegu trwa ORLEN Beach Volleyball Tour. W sobotę plażowicze rywalizowali nie tylko ze sobą, ale także z niekorzystnymi warunkami pogodowymi.

Sobota na plaży Milenium, w Kołobrzegu, stała pod znakiem wiatru. Warunki, które panowały na boiskach w pierwszej części dnia doskonale pokazały dlaczego zawodnicy w siatkówce plażowej często zmieniają strony, podczas seta. Porywy wiatru były tak silne, że w zasadzie zatrzymywały lecące piłki w powietrzu. Dopiero popołudnie okazało się być znacznie spokojniejsze i przy pięknych promieniach słońca poznaliśmy komplet półfinalistów ostatniej eliminacji Mistrzostw Polski w Siatkówce Plażowej.

Pojedynki zarówno w kategorii kobiet, jak i mężczyzn, były dzisiaj tak wyrównane, że większość z nich kończyła się tie-breakami. Kobiecą część turnieju zdecydowanie zdominowały Polskie zawodniczki, które zapełniły skład półfinałowy. Jako pierwsza w półfinale zameldowała się para Karina Jakuć i Agnieszka Makaruk, rozstawione w turnieju z 12 numerem. W półfinale zmierzą się z  reprezentującymi ORLEN Team - Katarzyną Kociołek i Martą Łodej, parą numer 3 kołobrzeskiego turnieju. W drugim półfinale zagrają Aleksandra Wachowicz i Jagoda Gruszczyńska, które w niedzielę zmierzą się z parą  - Justyna Tylutki i Martyną Kłoda. Półfinały kobiet na antenie Polsat Sport, jutro, o godzinie 9:00.

Męska drabinka to już bardziej międzynarodowy skład. Szczególne wrażenie na widzach robią pary, Włoska i Australijska. Zespół ze słonecznej Italii, Manuel Alfieri i Mauro Sacripanti pokonali w niesamowicie zaciętym ćwierćfinale polską parę, rozstawioną w zawodach z numerem drugim, Jędrzeja Brożyniaka i Piotra Janiaka. Mecz trzymał wszystkich kibiców w napięciu do ostatnich piłek, szala zwycięstwa przechyliła się jednak na stronę Włochów i to oni zagrają w półfinale imprezy w Kołobrzegu. Na ich drodze stanie polska para reprezentująca ORLEN Team, Mikołaj Miszczuk i Miłosz Kruk, którzy w ćwierćfinale pokonali Bartosza Lewickiego i Tomasza Maziarka.

Dzisiejszy dzień zakończył mecz, w którym zmierzyły się pary Kądzioła Michał/Ociepski Marcin oraz Szałankiewicz Jakub/Florczyk Mateusz. Po ciężkim i wymagającym meczu na przewagi ostatecznie w półfinale zameldowali się Kądzioła/Ociepski, który w pólfnale zmierzą się z parą Schubert Zachery / Hodges Thomas z Australii.

 

Niedziela będzie rozpieszczała kibiców najlepszą siatkówką plażową, tak na miejscu, jak i przed telewizorami. Zarówno mecze kobiet jak i mężczyzn powinny dostarczyć nam masy sportowych emocji, w przepięknych okolicznościach przyrody, jakimi kolejny rok z rzędu raczy nas Kołobrzeg.

  • 9
  • 1
  • 8
  • 0
  • 0