SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

Ela Poznar,, 31 października 2020

#SiatkarskaPolska - Julia Papszun (WIDEO)

Jest najmłodszą zawodniczką Tauron Ligi. Do seniorskiego zespołu Energi MKS Kalisz dołączyła w wakacje, które spędziła dość pracowicie, ponieważ wystepowała w rozgrywkach młodzieżowych, zdobywając w kaliską drużyną dwa tytuły MVP. Dzisiaj #SiatkarskaPolska z krótką wizytą w Kaliszu u Julii Papszun.

Zarówno juniorki, jak i juniorki młodsze Energi MKS-u Kalisz przeszły jak burza przez turnieje mistrzowskie – nie przegrały ani jednego meczu, dominując rozgrywki dziewcząt w 2020 roku. Do tego złoto mistrzostw Polski dołożyły także młodziczki, dzięki czemu Kalisz stał się w tym sezonie niemalże stolicą młodzieżowej siatkówki kobiet.

Niedawno zakończyły się Mistrzostwa Polski juniorek młodszych w Wieliczce, chwilę odpoczęłaś. Jak się czujesz, bo wiem, że trener dał ci moment odpoczynku?

Czuję się dobrze, aktualnie leczę kontuzję, więc muszę poczekać aż się wyleczy wszystko.

Dwa tygodnie temu w Wieliczce z drobnymi problemami wygrałyście wszystkie mecze, a Ty zostałaś MVP turnieju. Jak Ty i Twoja drużyna odebrałyście ten turniej – było ciężko porównując je z poprzednimi?

Z dziewczynami od początku byłyśmy nastawione na walkę. Zawsze tak jest, że po prostu każdy inny zespół chce nam "dokopać". Z każdym meczem przekonywałyśmy się do tego, że możemy wygrać i że musimy grać z meczu na mecz. Jakoś tak się potoczyło, że się udało i wywalczyłyśmy to złoto.

Cały czas uczysz się w SMSie. Czy trudno jest połączyć naukę z treningami zwłaszcza w takiej sytuacji jaką teraz mamy?

Czasami mi się wydaje, że jest chyba trochę prościej, bo lekcje trwają po 30 minut. Zaczęliśmy rok w szkole, ale mało do niej pochodziliśmy. Nie zaczęła się jeszcze jakaś poważniejsza nauka, zwłaszcza z tych najważniejszych przedmiotów, więc na razie jest w miarę prosto.

Więcej w wideo:

Julia Papszun

Data urodzenia: 26.06.2003 r. (Jastrzębie Zdrój)
Pozycja: przyjmująca
Klub: Energa MKS Kalisz
Wzrost: 180cm
Zasięg z wyskoku do ataku: 301cm

 Polską Siatkówkę wspierają

  • 4
  • 2
  • 22
  • 0
  • 0