SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

EA, 11 maja 2014

- Przyjeżdżajcie do Tucholi, zawsze będziecie u nas mile widzianymi gośćmi - tymi słowami gospodarze żegnali uczestników mistrzostw Polski kadetek, które od środy były rozgrywane w hali Ośrodka Sportu i Rekreacji.

W Tucholi zakończył się krajowy czempionat kadetek. Ceremonia zamknięcia miała uroczysty charakter, jakiej nie powstydziłyby się największe imprezy sportowe w naszej dyscyplinie sportu. Tradycyjną formułkę "Mistrzostwa Polski kadetek uważam za zamknięte" wygłosił członek Prezydium PZPS, Waldemar Sagan.

- Gratuluję wszystkim uczestnikom. Żeby zagrać w Tucholi trzeba było przejść wielostopniowe eliminacje - powiedział Waldemar Sagan. - Polski Związek Piłki Siatkowej wyraźnie określił, że organizacyjnie finały turniejów młodzieżowych nie mogą odbiegać od seniorskich.Oglądając takie czempionaty jak w Tucholi śmiało można stwierdzić, że ta idea broni się, tak samo jak broni się pomysl konkursów na gospodarzy takich turniejów.

Waldemar Sagan podkreślił, że w Tucholi była znamomita organizacja i również wspaniała pbliczność. - Wszystkim składam słowa podzięki - powiedział.

W ceremonii zakończenia uroczystości wzięli udział m.in. burmistrz miasta Tadeusz Kowalski i prezes Kujawsko-Pomorskiego Związku Piłki Siatkowej Ryszard Ciężki. - Dziękuję wszystkim za to wspaniałe święto siatkówki jakie mieliśmy w naszym mieście przez kilka ostatnich dni - powiedział szef miasta. - Jestem jej ogromnym fanem. Byłem na meczach mistrzostw Polski kadetek i polubiłem ten sport jeszcze bardziej. Jestem przekonany, że nie jest to ostatnia impreza w Tucholi w tej dyscyplinie sportu.

Nagrody indywidualne:

Rozgrywająca: Agata Michalewicz (UKS Orzeł Malbork)
Broniąca: Klaudia Kucharska (UMKS MOS Wola Warszawa)
Atakująca: Oliwia Michalak (MUKS Dargfil Tomaszów Mazowiecki)
Przyjmująca: Marta Pietroczuk (MKS Zryw-Volley Iława)
Zagrywająca; Kinga Stronias (MUKS Dargfil Tomaszów Mazowiecki)
Blokująca: Kinga Różyńska (KS Pałac Bydgoszcz)
MVP: Dominika Mikołajewska (UKS Orzeł Malbork)

Najlepsze w swoich zespołach, zawodniczki wytypowane przez trenerów:
UKS Orzeł - Dominika Mikołajewska
MUKS Dargfil - Kinga Wysokińska
UMKS MOS Wola - Katarzyna Jędrzejewska
MKS Zryw-Volley - Iwona Kulińska
MKS Świdnica - Aleksandra Druciak
KS Pałac - Karolina Portalska
Impel Gwardia - Aleksandra Sochacka
Energa Gedania - Joanna Bronisz

  • 1
  • 0
  • 32
  • 0
  • 0