SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

Eugeniusz Andrejuk, 21 listopada 2013

W piątek w Krośnie meczem Polska - Łotwa rozpoczną się Mistrzostwa EEVZA juniorek.- Ekipy siatkarskie są u nas zawsze mile widziane - mówi dyrektor miejscowego MOSiR-u, Antoni Dębiec.

Od piątku do niedzieli w Krośnie z udziałem reprezentacji Estonii, Łotwy, Polski i Rosji rozegrane zostaną Mistrzostwa Wschodnioeuropejskiej Regionalnej Federacji w piłce siatkowej juniorek (EEVZA). Miejscem rywalizacji będzie hala Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, w której swoje mecze rozgrywały w turniejach towarzyskich czołowe kluby PlusLigi, występowały tutaj reprezentacje Polski w kategoriach młodzieżowych. W kwietniu 2010 roku o awans do finałowego turnieju mistrzostw Europy walczyły juniorki.

Krośnieński MOSiR jest doskonałym miejscem do organizacji zgrupowań. Z pokoju hotelowego do hali można przejść szybciej niż w pięć minut.

- Zdajemy sobie sprawę, że nasze miasto położone jest dość daleko od centrum kraju i nie wszystkim może się chcieć pokonywać tak długą drogę – mówi Antoni Dębiec, od dziewiętnastu lat dyrektor MOSiR-u. – Dlatego też robimy wszystko, żeby sportowcy wyjeżdżali od nas zadowoleni. Dyrektorem hotelu jest Andrzej Florek, były koszykarz, który doskonale rozumie potrzeby zawodniczek i zawodników.

Antoni Dębiec podkreśla, że współpraca z Polskim Związkiem Piłki Siatkowej układa się bez zarzutów. – Swego czasu gościliśmy na posiedzeniu Zarząd PZPS. Ekipy siatkarskie zawsze są tutaj mile widziane. Były u nas kobiece reprezentacje Czech i Rosji. Takim naszym cichym marzeniem jest obejrzenie w towarzyskim meczu narodowej drużyny biało-czerwonych – dodaje dyr. Dębiec.

W hali MOSiR-u swoje mecze rozgrywa beniaminek I ligi siatkarek PWSZ Karpaty MOSiR KHS Krosno, mający w nazwie firmę, której szefuje Antoni Dębiec. – Gdy grają nasze siatkarki widownia jest wypełniona w ¾. Nie tylko pierwszoligowe siatkarki za darmo korzystają z hali, innym klubom z Krosna również udostępniamy obiekt nieodpłatnie. W ten sposób staramy się promować poprzez sport. Znakomicie nam się współpracuje z władzami miasta, które przykładają dużą wagę do rozwoju sportu i rekreacji. Mocno wspiera nas Zastępca Prezydenta Krosna Bronisław Baran – powiedział Antoni Dębiec.

Hala MOSiR-u jest obiektem nowoczesnym, posiadającym również ogólnodostępną, zewnętrzną siłownię. – Obserwujemy, że to miejsce cieszy się coraz większą popularnością. W lato korzysta z niej około dwóch-trzech tysięcy osób miesięcznie – kończy dyrektor Antoni Dębiec.

W pierwszym spotkaniu Mistrzostw EEVZA Polska zagra w piątek z Łotwą (początek 10.00).

  • 1
  • 2
  • 62
  • 1
  • 3