SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

JU, 18 lutego 2014

Przystań Bydgoszcz była miejscem spotkania środowiska siatkarskiego w ramach nowatorskiego projektu Sektor Kibica TVP Bydgoszcz.

Przystań Bydgoszcz była miejscem spotkania środowiska siatkarskiego w ramach nowatorskiego projektu Sektor Kibica TVP Bydgoszcz. Pierwsza audycja z tego cyklu to efekt wspólnego działania Kujawsko-Pomorskiego Związku Piłki Siatkowej i TVP Bydgoszcz. Tematem audycji były zbliżające się FIVB Mistrzostwa świata w piłce siatkowej mężczyzn Polska 2014. Bydgoszcz jest jednym z sześciu miast gospodarzy turnieju finałowego.

Premiera programu w niedzielę 23 lutego o 22.20. Powtórka w poniedziałek o 19.20 w TVP Bydgoszcz i TVP Stream.

W spotkaniu wzięli udział: Mirosław Przedpełski – prezes PZPS, Artur Popko – pierwszy wiceprezes PZPS i prezes PLPS S.A., Jan Szopiński – zastępca prezydenta Bydgoszczy, Ryszard Ciężki – prezes Kujawsko-Pomorskiego Związku Piłki Siatkowej, Piotr Sieńko – prezes spółki Łuczniczka, Waldemar Sagan – prezes Pałacu Bydgoszcz, Piotr Makowski – trener żeńskiej reprezentacji Polski.

Dyskusja poświęcona była przygotowaniom organizacyjnym Bydgoszczy do mistrzostw świata, przygotowaniom sportowym reprezentacji Polski do turnieju finałowego, sytuacji w reprezentacji żeńskiej, nominacji Stephana Antigi, sytuacji klubów z Bydgoszczy w PlusLidze i ORLEN Lidze oraz pozycji klubów siatkarskich z

Przedstawiamy krótki zapis pierwszego spotkania w ramach projektu Sektor Kibica TVP Bydgoszcz.
Ryszard Ciężki: Wzorcowa organizacja imprez siatkarskich, to marka Polski, to także marka Bydgoszczy. Niebawem może dojść do derbów regionu. W ekstraklasie mamy Pałac Bydgoszcz a aspiracje do gry w ORLEN Lidze mają siatkarki Budowlanych Toruń.
Mirosław Przedpełski:
PZPS organizuje rocznie 40 wydarzeń sportowych. Mistrzostwa to ogromna szansa promocji. Bydgoszcz to miasto z dwoma drużynami w najwyższej klasie rozgrywek, piękną halą, znakomitym środowiskiem i przychylnością miejscowych władz.
Jan Szopiński:
Bydgoszcz jest bardzo przyjazna sportowi. Przeprowadzimy wiele imprez promujących nasze miasto i siatkówkę. Jesteśmy gościnni. Tutaj czujemy siatkówkę. Bydgoscz ma wiele do zaoferowania gościom z Polski i zagranicy.
Waldemar Sagan: Mistrzostwa są szansą na zwiększenie zainteresowania naszą dyscypliną sportu, niepowtarzalna okazją, żeby podczas naborów do sekcji siatkarskich pojawiły się tłumy chętnych. Pałac zawsze stawiał na młodzież i nic w tej materii się nie zmieni. Siatkarskie Ośrodki Szkolne niebawem dostarczą pierwszych absolwentek i jest realna szansa na stworzenie żeńskiej Młodej Ligi.
Piotr Sieńko: Dla mnie to będzie przyjemność i wyróżnienie pomagać w organizacji mistrzostw. Jest to też ogromna szansa na kolejny etap popularyzacji siatkówki w mieście. Transfer jest klubem, który stawia na młodzież. Uporządkowanie kwestii spadku i awansów w PlusLidze i powołanie Młodej Ligi to były trudne, ale kluczowe i trafne decyzje służące rozwojowi dyscypliny.
Piotr Makowski: Miałem okazję uczestniczyć w mistrzostwach świata w Japonii, czy w mistrzostwach Europy 2009. Czempionat w Polsce miał o wiele fajniejszą oprawę i atmosferę dla kibiców a także perfekcyjną organizację. To naprawdę przyjemnie grać przy wypełnionej hali.
Artur Popko: FIVB Mistrzostwa świata w piłce siatkowej mężczyzn Polska 2014 poprzedzą mecze turnieju kwalifikacyjnego do mistrzostw Europy kobiet i Ligi Światowej Polska – Brazylia. ORLEN Liga będzie miała identyczny system udziału w rozgrywkach, jak męska.

  • 1
  • 1
  • 7
  • 0
  • 0