SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

Eugeniusz Andrejuk, 13 listopada 2011

Ostatnie zgrupowanie i sparingi za nimi. Spotkają się dziś wieczorem w Warszawie i w poniedziałek udadzą się w długą drogę do japońskiej Nagoi, gdzie 20 listopada meczem z Kubą rozpoczną walką o olimpijskie paszporty.

Reprezentacja Polski w siatkówce mężczyzn odleci jutro do Nagoi, gdzie 20 listopada meczem z Kubą rozpocznie rywalizację w Pucharze Świata, pierwszej kwalifikacji do igrzysk w Londynie. Awans wywalczą trzy najlepsze drużyny. Przypomnijmy, że w tym roku trenowana przez Andreę Anastasiego ekipa Polski dwa razy już stała na podium - w Lidze Światowej i mistrzostwach Europy.

Polscy siatkarze spotkali się 6 listopada na krótkim zgrupowaniu w Spale. W piątek i sobotę rozegrali w Legionowie dwa sparingowe mecze z Czechami. Następnie otrzymali od trenera Andrei Anastasiego kilkadziesiąt godzin wolnego. Spotkają się w niedzielę wieczorem w Warszawie. Do Nagoi reprezentacja odleci w poniedziałek o 9.30 via Frankfurt. Zawodnicy udadzą się do Japonii w biznes klasie. 

Podobnie jak w wielu występach na zagranicznych boiskach można spodziewać się, że występom biało-czerwonych towarzyszyć będą polscy kibice.

- Jeżeli gramy zagranicą i na trybunach jest grupka polskich kibiców, to gra nam się lepiej. Słyszymy z trybun silny doping i kibice na całym świecie potrafią zrobić dla nas taką atmosferę, jak w halach w Polsce. Przykładem może być mecz, który rozgrywaliśmy w Chicago. Tam Polonia dopisała i graliśmy praktycznie u siebie. Zatem nawet zagraniczni kibice nasi, stają na wysokości zadania i dzięki nim, gra nam się naprawdę lepiej – powiedział Piotr Nowakowski po meczach z Czechami w Legionowie.

Kadra Polski na Puchar Świata:

Rozgrywający: Paweł Zagumny, Łukasz Żygadło
Atakujący: Zbigniew Bartman, Jakub Jarosz
Środkowi: Patryk Czarnowski, Marcin Możdżonek, Piotr Nowakowski, Łukasz Wiśniewski
Przyjmujący: Michał Kubiak, Bartosz Kurek, Michał Ruciak, Michał Winiarski
Libero: Krzysztof Ignaczak, Paweł Zatorski.

W Nagoi Polska rozegra trzy mecze – kolejno z Kubą, Serbią i Argentyną.
 

  • 1
  • 0
  • 5
  • 0
  • 0