SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

Eugeniusz Andrejuk, 13 października 2017

W Szczyrku Turniej Nadziei Olimpijskich dziewcząt

- W Szczyrku jesteśmy od środy wieczór. Chcieliśmy, żeby zawodniczki zapoznały się z obiektem, były ze sobą razem przed zawodami - mówi Jerzy Komorowski, trener województwa kujawsko-pomorskiego na Turniej Nadziei Olimpijskich dziewcząt z rocznika 2003, który od soboty do wtorku zostanie rozegrany w miejscowym Ośrodku Przygotowań Olimpijskich COS. Jest to kolejna wielka akcja Polskiego Związku Piłki Siatkowej. Zagrają kadry szesnastu województw.

Podstawowym celem TNO jest przegląd uzdolnionej siatkarskiej młodzieży, pod kątem szkolenia centralnego. W programie turnieju, poza meczami, są również testy sprawnościowe. Zawody obserwowane będą przez trenerów młodzieżowych reprezentacji Polski. Najlepsze siatkarki otrzymają powołania na kampy.

Dla większości zawodniczek będzie to pierwsza sportowa konfrontacja na aranie ogólnopolskiej. - Na pewno młodzież mocno przeżywa ten start. W Szczyrku będzie miała okazję sprawdzić się w walce z najlepszymi z całej Polski. W ostatnich latach sukcesy odnosiły ekipy z Pomorza, Śląska czy Mazowsza. Są to również faworyci tegorocznego TNO. Oczywiście takie niespodzianki, jak ubiegłoroczne zwycięstwo województwa lubuskiego, też są możliwe – powiedział Jerzy Komorowski..

Podział na grupy
A: Opolskie, Dolnośląskie, Wielkopolskie, Małopolskie
B: Podlaskie, Śląskie, Lubelskie, Podkarpackie
C: Świętokrzyskie, Warmińsko-Mazurskie, Pomorskie, Zachodniopomorskie
D: Łódzkie, Kujawsko-Pomorskie, Mazowieckie, Lubuskie

  • 13
  • 1
  • 47
  • 1
  • 0