SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

FG, 22 maja 2016

NTS Trójka Nakło zdobywa brązowy medal Mistrzostw Polski Młodzików 2016, pokonując w Człuchowie drużynę SUKSS Suwałki 2:1 (28:30, 25:15, 15:11).

NTS Trójka Nakło zdobywa brązowy medal Mistrzostw Polski Młodzików 2016, pokonując w Człuchowie drużynę SUKSS Suwałki 2:1 (28:30, 25:15, 15:11).

Mecz o trzecie miejsce Mistrzostw Polski Młodzików od samego początku był bardzo zacięty - jak na walkę o medale przystało. Obie drużyny spotkały się już zresztą dzień wcześniej, w fazie grupowej i wiedziały, czego się po sobie spodziewać. Poprzedniego dnia górą były Suwałki i to ten zespół wygrał pierwszy set dzisiejszego spotkania. Nie przyszło to łatwo - gra była bardzo wyrównana, a końcowy wynik 30:28 wyszarpany w walce na przewagi.

Być może zwycięstwo w pierwszej odsłonie kosztowało zawodników SUKSS zbyt dużo sił, a może zadecydowała psychika - w kolejnym secie stanęli w miejscu i  oddali inicjatywę w ręce rywali, którzy nie mogli nie skorzystać z takiej szansy. „Trójka” szybko zdominowała grę i wygrywając do 15 przedłużyła spotkanie o dodatkowy set.

W tie-breaku suwałczanie zaczęli budzić się z letargu, ale na prowadzeniu od początku był zespół z Nakła (8:5), dopingowany w iście „teherańskim” stylu przez liczną grupę swoich kibiców. Zawodnikom trenera Jasińskiego udało się zbliżyć do rywali na 8:9, ale nie zdołali odwrócić wyniku na swoją korzyść. Pierwszą piłkę setową punktem z zagrywki zdobył Borys Leppert.

NTS Trójka Nakło - SUKSS Suwałki

NTS Trójka Nakło: Maciej Świtalski, Filip Kuczkowski, Jakub Czerwiński, Jakub Jaruzal, Borys Leppert, Krzysztof Baran, Antoni Kwasigroch (libero) oraz Borys Tacikowski; trener: Artur Sierzchuła

SUKSS Suwałki: Bartosz Mikielski, Damian Krakowski, Jakub Hołubowicz, Mateusz Mendak, Jakub Żuchowski, Jakub Zdancewicz, Dawid Rusak (libero) oraz Grzegorz Zawadzki; trener Bartosz Jasiński

MVP: Borys Leppert (NTS Trójka Nakło)

 

Jeszcze dziś:

11.30     mecz finałowy
13.00     ZAKOŃCZENIE TURNIEJU

Sponsorem Mistrzostw Polski Młodzików  jest PKN ORLEN

Relacje na żywo i retransmisje na: http://siatkowka.tvcom.pl/ Relacje realizuje bezpłatnie poznańskie Volley Studio, we współpracy z TVcom.pl.

Wyniki aktualizowane na bieżąco na: http://www.vispolska.pl/tv.php?id=2

Statystyki, dokumentacja zawodów i galerie zdjęć: http://www.vispolska.pl/pzps-2015/

  • 1
  • 0
  • 47
  • 0
  • 0