SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

Katarzyna Porębska, EA, 16 kwietnia 2015

BKS Chemik Bydgoszcz wygrał dwa mecze w grupie A Mistrzostw Polski Juniorów i zapewnił sobie awans do półfinału turnieju. - Każda lokata powyżej ósmej jest sukcesem - powiedział Jędrzej Goss.

Zespół z Bydgoszczy od początku finałowego turnieju Mistrzostw Polski Juniorów, który od środy rozgrywany jest w Częstochowie prezentuje się z bardzo dobrej strony. Kluczową rolę w ich grze odgrywa zagrywka, która odrzuca rywali od siatki i utrudnia dokładne rozegranie. Nie inaczej było podczas czwartkowego meczu przeciwko AZS UWM Olsztyn. Bydgoszczanie odnieśli pewne zwycięstwo 3:0.

- Zagrywka odegrała bardzo ważną rolę w czwartkowym meczu. Myślę, że pomaga nam fakt, iż półfinały mistrzostw Polski juniorów rozgrywaliśmy w Częstochowie. Znamy w miarę dobrze tę halę. W czasie tamtego turnieju czuliśmy pewien niedosyt w tym elemencie. Teraz czujemy się bardzo dobrze, świetnie zagrywamy, do tego nie mamy większych problemów w przyjęciu. To wszystko pomogło nam w osiągnięciu celu, którym było wygranie meczu  - powiedział Jędrzej Goss.

W piątek podopieczni Tomasza Zaczka na koniec zmagań w grupie A zmierzą się z Jastrzębskim Węglem. Wynik tego spotkania zadecyduje o tym, która drużyna zajmie pierwsze miejsce w grupie.

- Dla nas jest to dużo łatwiejsza sytuacja, ponieważ już teraz wiemy, że mamy zapewniony awans do półfinału. Myślę, że trudniej grałby się nam, gdyby wynik tego meczu miał zadecydować o grze w czwórce. Teraz zostaje jedynie kwestia tego, które miejsce zajmiemy w grupie A - wyznał zawodnik BKS Chemika Bydgoszcz.

I dodał - Postaramy się wygrać z Jastrzębskim Węglem. Wygrana sprawi, że w półfinałowym meczu zagramy z teoretycznie słabszym zespołem. Podkreślam teoretycznie, ponieważ na turnieju w Częstochowie nie ma słabych drużyn.

Jaki cel zatem przyświeca młodym siatkarzom bydgoskiego Chemika? - Celu nie ma, ale są marzenia. Przed sezonem celem było wywalczenie awansu do finałowego turnieju mistrzostw Polski juniorów. Teraz jesteśmy w Częstochowie i stoimy przed szansą zdobycia medalu. Każda lokata powyżej ósmej jest sukcesem. Nie ukrywamy, że chcielibyśmy przygodę juniorską siatkówką zakończyć medalem - zakończył Goss.

W czwartek cztery drużyny: Trefl Gdańsk, KS Wifama Łódź, BKS Chemik Bydgoszcz i Jastrzębski Węgiel zapewnili sobie awans do półfinału Mistrzostw Polski Juniorów.

Program III dnia MPJ w Częstochowie:
Grupa B

(godz. 10.00) Trefl Gdańsk - KS Wifama Łódź
(godz. 12.00) UMKS MOS Wola Warszawa - KS Metro Warszawa
Grupa A
(godz. 16.00) AZS UWM Olsztyn - Czarni Radom
(godz. 18.00) KS Jastrzębski Węgiel - BKS Chemik Bydgoszcz

  • 3
  • 0
  • 74
  • 1
  • 5