SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

Katarzyna Porębska/ fot. vispolska.pl, 3 kwietnia 2017

W środę w Kętrzynie rozpocznie się finał mistrzostw Polski juniorów. – W Kętrzynie spotka się osiem najlepszych zespołów z całej Polski. Tutaj nie ma przypadkowych drużyn - mówi Radosław Kolanek, trener EKS Skra Bełchatów.

W środę w Kętrzynie rozpocznie się finał mistrzostw Polski juniorów. – W Kętrzynie spotka się osiem najlepszych zespołów z całej Polski. Tutaj nie ma przypadkowych drużyn - mówi Radosław Kolanek, trener EKS Skra Bełchatów.


pzps.pl: W grupie B mistrzostw Polski juniorów zmierzycie się z AKS V LO Rzeszów, Treflem Gdańsk SA i UMKS MOS Wola Warszawa. To trudna grupa?
Radosław Kolanek:
Muszę przyznać, że to nie jest łatwa grupa. Zagramy z medalistami mistrzostw Polski juniorów z kilku ostatnich lat. Ta grupa jest naprawdę wymagająca. Warto jednak podkreślić, że w Kętrzynie spotka się osiem najlepszych zespołów z całej Polski. Tutaj nie ma przypadkowych drużyn.


Dla EKS Skry Bełchatów droga do finału była długa i wymagająca, ale chyba warta poświęceń?
Oczywiście, że tak. W mojej ocenie trudniejsze były półfinały niż ćwierćfinał. W ćwierćfinale byłem dużo spokojniejszy o stan rywalizacji mojej drużyny. Z kolei półfinał wbrew opiniom, że trafiliśmy do łatwej grupy, do prostych nie należał. Uważam, że Gwardia Wrocław jako gospodarz miała bardzo duży apetyt na to, żeby awansować do finału. Jednak w tym bezpośrednim meczu udowodniliśmy, że jesteśmy lepszą drużyną. Swój awans do finału mistrzostw Polski przypieczętowaliśmy udanym spotkaniem z zespołem z Piły. Jedynie czego mogę żałować to przegranego meczu z KS Wifamą Łódź. Uważam, że przeciwko łodzianom mogliśmy zagrać znaczenie lepiej. Aczkolwiek w trzecim secie podjęliśmy walkę. To była partia naprawdę godna uwagi. W tym momencie wszystko jest możliwe. Jedziemy do Kętrzyna z czystą kartą. 


W ubiegłym roku finał w Leżajsku nie ułożył się po waszej myśli. Rozumiem, że teraz waszym celem jest zajęcie wyższego miejsca?
W ubiegłym roku zaskoczyliśmy chyba całe środowisko tym, że udało się nam awansować do finału. W zespole mieliśmy sześciu kadetów, więc dla nas było to duże wydarzenie. W Leżajsku nabraliśmy przede wszystkim doświadczenia. Zobaczyliśmy jak wyglądają te mistrzostwa. W swoim roczniku byli również na finale mistrzostw Polski kadetów. Uważam, że teraz mają bezcenne doświadczenie. Myślę, że jesteśmy gotowi na to, żeby ten wynik poprawić. Przed sezonem celem minimum był awans do ósemki. Udało się go nam zrealizować. Teraz na pewno będziemy walczyć. Nie myślimy o tym, co przed nami. Skupiamy się na każdym meczu z osobna. To jest dla nas najistotniejsze. Nie myślimy o wyniku i medalach, ale o każdym zespole z osobna.


Kto pana zdaniem jest faworytem turnieju, który w środę rozpocznie się w Kętrzynie?

Tego typu turnieje cechują się tym, że z reguły pojawia się czarny koń. Po cichu liczę na to, że pokrzyżujemy szyki pozostałym siedmiu drużynom.

Podział grup turnieju finałowego mistrzostw Polski juniorów 2017 w Kętrzynie:
Grupa A
KS Wifama Łódź
KS METRO Warszawa
Jastrzębski Węgiel
MMKS Kędzierzyn-Koźle

Grupa B
AKS V LO Rzeszów
EKS Skra Bełchatów
UMKS MOS Wola Warszawa
Trefl Gdańsk SA

Program Finału Mistrzostw Polski Juniorów 2017 w Kętrzynie
5 kwietnia (środa)
10.00 KS Wifama Łódź - MMKS Kędzierzyn-Koźle
12.30 KS Metro Warszawa - Jastrzębski Węgiel
15.30 Ceremonia otwarcia turnieju
16.00 AKS V LO Rzeszów - Trefl Gdańsk SA
18.00 ESK Skra Bełchatów - UMKS MOS Wola Warszawa
6 kwietnia (czwartek)
10.00 MMKS Kędzierzyn-Koźle - Jastrzębski Węgiel
12.30 KS Wifama Łódź - KS Metro Warszawa
16.00 Trefl Gdańsk SA - UMKS MOS Wola Waszawa
18.00 AKS V LO Rzeszów - EKS Skra Bełchatów
7 kwietnia (piątek)
10.00 KS Metro Warszawa - MMKS Kędzierzyn-Koźle
12.30 Jastrzębski Węgiel - KS Wifama Łódź
16.00 EKS Skra Bełchatów - Trefl Gdańsk SA
18.00 UMKS MOS Wola Warszawa - AKS V LO Rzeszów
8 kwietnia (sobota)
10.00 mecz o 7 miejsce
12.30 mecz o 5 miejsce
16.00 I półfinał
18.00 II półfinał
9 kwietnia (niedziela)
10.00 mecz o 3 miejsce
12.30 finał
*Po meczu finałowym odbędzie się ceremonia zakończenia turnieju

  • 4
  • 0
  • 32
  • 0
  • 0