SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

Martyna Szydłowska, fot. CEV, 8 czerwca 2023

BPT Futures Lecce i Spiez: Polskie pary poznały rywali, Marcinowska/Jundziłł bez awansu

Czwartek był dniem kwalifikacji w turniejach Beach Pro Tour Futures w Lecce i Spiez, gdzie w tym tygodniu rywalizuje pięć polskich par. W eliminacjach o udział w głównej drabince we Włoszech walczył tylko jeden biało-czerwony duet - Melania Marcinowska i Patrycja Jundziłł, które niestety przegrały w drugiej rundzie kwalifikacyjnej. Pozostałe cztery zespoły poznały swoich piątkowych rywali.

Melania Marcinowska i Patrycja Jundziłł świetnie rozpoczęły kwalifikacje w Lecce szybko odprawiając hiszpański duet Grima/Bisbe 2-0 (21-17, 21-13). W drugiej rundzie eliminacji Polki mierzyły się z litewską parą Zobnina/Kvedaraite. Mecz był niezwykle zacięty, pierwsza partia padła łupem Biało-Czerwonych 24-22, ale drugą i tie-break rozstrzygnęły na swoją korzyść rywalki (24-22, 16-21, 13-15), eliminując Polki z dalszej gry.

24194b 1

W drabince głównej turnieju na wybrzeżu Puglii zobaczymy jednak dwa inne polskie duety. Agata Ceynowa i Nicole Jochym zagrają w grupie B, a ich pierwszymi rywalkami będzie włoski duet Tega/Pelloia, początek meczu o 9:20. W ich grupie występują również Argentynki Najul/Peralta oraz Włoszki Mattavelli/Annibalini. Z kolei o 10:10 na boisko powinny wyjść Katarzyna Kociołek oraz Marta Łodej, których pierwszymi rywalkami w grupie C będą siostry Viktoria i Reka Orsi Toth. W drugim meczu ich grupy zmierzą się Australijki Stevens/Bettenay i pogromczynie naszej pary Marcinowska/Jundziłł - Litwinki Zobnina/Kvedaraite.

Więcej informacji o turnieju w Lecce: https://en.volleyballworld.com/beachvolleyball/competitions/beach-pro-tour/2023/futures/lecce-ita/schedule

W szwajcarskim Spiez wystąpią dwa polskie duety mężczyzn. W grupie A Piotr Janiak i Jędrzej Brożyniak zmierzą się z Louisem i Landerem Vandecaveye, początek meczu 14:00. W ich grupie jest również rozstawiona z numerem pierwszym para gospodarzy Metral/Haussener oraz Anglicy Gleed/Jones. Z kolei Mateusz Florczyk i Mikołaj Miszczuk wystąpią  grupie C - ich pierwszymi rywalami będą Szwajcarzy Heidrich/Dilier. Spotkanie zaplanowano na 13:10 W drugim meczu tej grupy Austriacy Pascariuc/Leitner podejmą Norwegów Ringoen/Sunde.

Więcej informacji o turnieju w Spiez: https://en.volleyballworld.com/beachvolleyball/competitions/beach-pro-tour/2023/futures/spiez-sui/schedule/

  • 1
  • 0
  • 10
  • 0
  • 0