SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

KP, 31 maja 2023

Kadra U21 mężczyzn trenuje w Kędzierzynie-Koźlu

W lipcu i sierpniu nasze młodzieżowe reprezentacje czeka seria dużych międzynarodowych imprez z mistrzostwami świata i Europy włącznie. Jako pierwsi do walki o medale przystąpią zawodnicy w kategorii U21. Od 7 do 16 lipca podopieczni trenera Mateusza Grabdy zagrają w Bahrajnie w mistrzostwach świata. Kilka dni później powalczą o awans do przyszłorocznego, kontynentalnego czempionatu. Jak widać przed rocznikami 2003 i 2004 stoją poważne wyzwania.

Dwa lata temu w Iranie, ta sama grupa prowadzona wówczas przez Michała Bąkiewicz, wywalczyła złote medale czempionatu U19. - Czujemy pewnego rodzaju „presję”, bo chcielibyśmy obronić mistrzowski tytuł. Tym bardziej, że chłopaków na to stać. Mamy ogromne serce do walki i charakter, co pokazujemy na każdej imprezie mistrzowskiej, w której bierzemy udział.  Dla mnie jest to ogromny zaszczyt, że mogę pracować z tą grupą. Jesteśmy rocznikiem, który liczy się w świecie i w Europie, a ostatni przywieziony przez nas srebrny medal ME tylko to potwierdza – mówi  trener Mateusz Grabda.

Grupa Kadry U21 ma za sobą pierwsze zgrupowanie. Zawodnicy i sztab szkoleniowy trenowali na gościnnych obiektach Ośrodka Przygotowań Olimpijskich COS w Zakopanem. - Była praca nad wytrzymałością i siłą. W zajęciach na hali były ćwiczenia nad techniką ogólną, a na koniec mieliśmy już granie sześciu na sześciu, co zawodnicy bardzo lubią. Zawodnicy, jak na wszystkich zgrupowaniach, podchodzą do zajęć profesjonalnie i z pełną odpowiedzialnością. Każdy z graczy jest świadom swojej roli reprezentanta barw narodowych. Obóz w Zakopanem kończyliśmy w 19-osobowym składzie, gdyż w jego trakcie zawodnicy dojeżdżali do nas jak np. Damian Biliński, który z zespołem częstochowskim wywalczył mistrzostwo TAURON 1. Ligi. Inni mieli matury – powiedział Mateusz Grabda.

Od 26 maja Kadra U21 przygotowuje się do mistrzostw świata w Kędzierzynie-Koźlu. Zgrupowanie zakończy się 6 czerwca. Następnie ekipa uda się do Francji na trzy sparingowe mecze z Brazylią (7, 8, 9 czerwca). - Na tym etapie przygotowań będzie to dobry sprawdzian. Rywal jest silny, a zawodnicy dysponują świetnymi warunkami fizycznymi. Sprawdzimy naszą dotychczasową pracę w warunkach meczowych – dodaje trener Kadry U21.

Ekipa ma w planie jeszcze dwa zgrupowania oraz sparingi z Argentyną i Holandią. Czwarte i ostatnie przed wylotem do Bahrajnu zaplanowano w Nowym Dworze Mazowieckim

  • 2
  • 0
  • 6
  • 0
  • 0