SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

KP, 29 maja 2023

Przed IX Ogólnopolskim Turniejem Talentów im. Wiesława Gawłowskiego w Radomiu

Od 4 do 6 czerwca w Radomiu rozegrany zostanie IX Ogólnopolski Turniej Talentów Siatkarskich Ośrodków Szkolnych im. Wiesława Gawłowskiego. Weźmie w nich udział około 300 zawodniczek i zawodników.

Będzie to przegląd naszej najzdolniejszej młodzieży. Dwa poprzednie takie turnieje odbyły się w 2019 roku w Elblągu oraz 2022 w Bydgoszczy. W 2020 i 2021 roku, niestety, musieliśmy zrobić przerwę z powodu pandemii koronawirusa. W tej rywalizacji nie ma zwycięzców i pokonanych. Taką zasadę przyjęliśmy od początku tego współzawodnictwa. Oczywiście wynik jest ważny, ale najważniejszy będzie udział i wszyscy uczestnicy tak jak w poprzednich edycjach otrzymają złote medale. Uważamy, że tak młodzi sportowcy nie powinni grać pod presją. Będą jej mieli wystarczająco dużo w życiu dorosłym – powiedział szef Projektu Siatkarskich Ośrodków Szkolnych, Waldemar Wspaniały.

Na boiskach Radomskiego Centrum Sportu zobaczymy również kadrowiczki i kadrowiczów z roczników 2008 trenowanych przez Cezarego Tulina (dziewczęta) i Dawida Hołdy (chłopcy). 

Od chwili otwarcia Radomskie Centrum Sportu na stałe wpisało się w siatkówkę. Swoje mecze TAURON Ligi i PlusLigi rozgrywają miejscowe zespoły - MOYA Radomka Lotnisko Radom (kobiety) oraz Cerrad Enea Czarni Radom (mężczyźni). 24 i 25 maja w tym miejscu rozegrane zostały towarzyskie mecze seniorek Polska - Francja. Podopieczne trenera Stafano Lavariniego sprawdziły formę przed odlotem do tureckiej Antalyi na pierwszy w tym sezonie turniej Ligi Narodów (VNL)

Waldemar Wspaniały przypomniał, że Siatkarskie Ośrodki Szkolne są wielkim projektem i bardzo ważną rolę w ich funkcjonowaniu odgrywają Samorządy, Dyrektorzy Szkół oraz Rodzice. W drugiej połowie lipca w Białej Podlaskiej będziemy mieli kolejną akcję Siatkarskich Ośrodków Szkolnych – Kampy. –  Z częścią uczestników na pewno zobaczymy się w lipcu. Nie mam wątpliwości, że będzie to okres wytężonej pracy oraz  aktywnego wypoczynku, gdyż taki cel również przed sobą stawiamy – powiedział Waldemar Wspaniały.

Patronem IX Ogólnopolskiego Turnieju Talentów Siatkarskich Ośrodków Szkolnych jest mistrz olimpijski i świata Wiesław Gawłowski. - Miałem zaszczyt i przyjemność grać z Wieśkiem. Był fantastycznym Kolegą i znakomitym sportowcem. Nie mam wątpliwości, że zaakceptowałby ten Projekt, który jest fenomenem w polskim sporcie i wiele innych związków sportowych wzorowało się na SOS-ach zakończył Waldemar Wspaniały.

IX OTT Siatkarskich Ośrodków Szkolnych objęty jest Patronatem Honorowym Prezydenta Miasta Radomia.

 

  • 1
  • 0
  • 6
  • 0
  • 0