SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

KP, 5 lipca 2022

Nowa rola Andrzeja Pecia

Pierwsze swoje kroki pod siatką stawiał w KSZO Ostrowiec Świętokrzyski. Ze Szkołą Mistrzostwa Sportowego Polskiego Związku Piłki Siatkowej związał się w 1997 roku i w tej placówce pracował z wieloma rocznikami zawodniczek, prowadził kadry młodzieżowe i od 17 maja Andrzej Peć, decyzją Zarządu PZPS, jest Trenerem Głównym Niepublicznego Liceum Ogólnokształcącego SMS PZPS w Szczyrku.

- Do pracy w SMS PZPS w Sosnowcu przyszedłem w 1997 roku. W tym samym roku naukę rozpoczęły m.in. Agata Mróz i Natalia Bamber. Rok później przyszła Katarzyna Skowrońska. Na swoim trenerskim szlaku w tej placówce spotkałem również inne znane nasze zawodniczki takie jak Joanna Wołosz, Milena Sadurek, Agata Sawicka, Anna Podolec czy Izabela Żebrowska – powiedział Andrzej Peć.

Najpierw od 1997 roku była praca w SMS PZPS w Sosnowcu, a od 2014, po przenosinach, w Szczyrku.  I tutaj pozostaje do dzisiaj.

Współpracował m.in. z trenerami Jackiem Skrokiem i Zbigniewem Krzyżanowski. - Od każdego szkoleniowca starałem się czerpać  jak najwięcej wiedzy i tak budowałem swój warsztat i zbierałem doświadczenie – podkreśla Andrzej Peć. Oczywiście cały czas kształcił się m.in. w Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach. Jest trenerem I klasy.

Trener główny będzie odpowiedzialny w SMS PZPS w Szczyrku za sprawy sportowe i szkoleniowe. - Sprawami edukacyjnymi i administracyjnymi zajmie się Zbigniew Miłos. Taki podział jest najbardziej odpowiedni. Będę koordynował pracę wszystkich trenerów z naszej Szkoły i zajmę się szkoleniem kadr oraz podnoszeniem indywidualnych umiejętności zawodniczek - mówi Andrzej Peć.

Osoby, które miały możliwość współpracy z nowym Trenerem Głównym SMS PZPS w Szczyrku, podkreślają "ogromne zaangażowanie i oddanie sprawom Szkoły, znajomość warsztatu szkoleniowego i świetny kontakt z młodzieżą Andrzeja Pecia."

Do momentu nominacji Andrzej Peć był trenerem kadry U17 dziewcząt. Po wygraniu konkursu zrezygnował z prowadzenia tego zespołu, motywując swoją decyzję tym, że chce jak najlepiej przygotować SMS PZPS do nowego roku szkolnego. – Na pewno jest to grupa zawodniczek, w której nie brakuje talentów. Jest szansa, że w przyszłości zabłysną w reprezentacji seniorek. Na pewno jednak przed nimi dużo pracy do wykonania, bo bez tego nie ma wyników –  zakończył Trener Głowny w SMS PZPS w Szczyrku.

 

 • 8
 • 3
 • 8
 • 0
 • 0
Wrzesień 2022
PN WT ŚR CZ PT SO ND
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 1 2
 • 01 Wrz

  Turniej Future Warszawa, Polska

 • 01 Wrz

  CEV U18 ECH - Lutraki, Grecja

  Lutraki, Grecja
 • 02 Wrz

  Turniej Future Warszawa, Polska

 • 02 Wrz

  CEV U18 ECH - Lutraki, Grecja

  Lutraki, Grecja
 • 03 Wrz

  Turniej Future Warszawa, Polska

 • 03 Wrz

  CEV U18 ECH - Lutraki, Grecja

  Lutraki, Grecja
 • 04 Wrz

  Turniej Future Warszawa, Polska

 • 04 Wrz

  CEV U18 ECH - Lutraki, Grecja

  Lutraki, Grecja
 • 14 Wrz

  Mistrzostwa Świata U19- Dikili, Turcja

 • 15 Wrz

  Mistrzostwa Świata U19- Dikili, Turcja

 • 16 Wrz

  Mistrzostwa Świata U19- Dikili, Turcja

 • 17 Wrz

  Mistrzostwa Świata U19- Dikili, Turcja

 • 18 Wrz

  Mistrzostwa Świata U19- Dikili, Turcja

 • 28 Wrz

  Turniej Elite 16 Paryż, Francja

 • 29 Wrz

  Turniej Elite 16 Paryż, Francja

 • 30 Wrz

  Turniej Elite 16 Paryż, Francja