SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

Mariusz Szyszko, PR, fot.PR, 6 grudnia 2019

Wspieramy akcję "Święta bez granic"

Polska Siatkówka przekazała koszulki z autografami reprezentantek i reprezentantów Polski na "Święta bez granic". Radiowa Trójka już od 27 lat prowadzi akcje charytatywne, podczas których zbiera pieniądze, m.in. organizując licytacje i sprzedając płyty ze słynnym "Karpiem", czyli świąteczną piosenką Programu 3. W tym roku celem inicjatywy, zorganizowanej we współpracy z Fundacją Świętego Mikołaja (www.mikolaj.org.pl), jest zebranie środków na stypendia dla utalentowanych dzieci z niezamożnych rodzin w Polsce.

ZESTAW DWÓCH KOSZULEK KADRY POLSKI SIATKAREK I SIATKARZY Z AUTOGRAFAMI

Ten rok upłynął pod znakiem sukcesów obu kadr, choć od każdej kibice i fachowcy oczekiwali czego innego. Po zdobyciu drugiego z rzędu mistrzostwa świata w 2018 roku męska reprezentacja miała potwierdzić przynależność do światowej czołówki, awansując do przyszłorocznych igrzysk olimpijskich w Tokio. I to się udało! Biało-czerwoni wygrali turniej kwalifikacyjny rozgrywany w Polsce. Oprócz tego, zajęli drugie miejsce w Pucharze Świata oraz trzecie miejsce w mistrzostwach Europy i Lidze Narodów. Cały czas widać, że ogromny wpływ na drużynę ma trener Vital Heynen, a do kluczowych graczy (takich jak Michał Kubiak i Bartosz Kurek, powracający po kontuzji) dołączył Kubańczyk z polskim paszportem Wilfredo Leon. To m.in. ich podpisy są na koszulce kadry (nr 9 z nazwiskiem Leona na plecach właśnie).

W przypadku kadry pań, czekaliśmy na nawiązanie do chlubnych tradycji startów w mistrzostwach Europy. Co prawda złoty medal był poza zasięgiem, ale odradzająca się reprezentacja zajęła w turnieju satysfakcjonujące 4. miejsce. Do tego, była jeszcze 5. pozycja w finałowym turnieju Ligi Narodów i wygrana w prestiżowych towarzyskich zawodach Montreux Volley Masters 2019. Na licytacji koszulka z nazwiskiem Wołosz i podpisami największych gwiazd kadry: Malwiny Smarzek-Godek, Magdaleny Stysiak, kapitan Agnieszki Kąkolewskiej oraz rozgrywającej Joanny Wołosz.

W dzisiejszej licytacji, którą tradycyjnie poprowadzi Kuba Strzyczkowski wylicytować będzie można także: obraz Jana Wołka, kurtkę i zdjęcie Roberta Kubicy, zapalniczkę Jana Kobuszewskiego, nuty do tegorocznej piosenki o karpiu, rękopis tekstu oraz zestaw płyt i książkę "Biel. Notatki z Afryki" z dedykacją Marcina Kydryńskiego.

  • 23
  • 0
  • 38
  • 0
  • 0