SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu


Warning: in_array() expects parameter 2 to be array, null given in /home/admin/domains/pzps.pl/public_html/plugins/content/rrrvotes/rrrvotes.php on line 40

Warning: in_array() expects parameter 2 to be array, null given in /home/admin/domains/pzps.pl/public_html/plugins/content/rrrvotes/rrrvotes.php on line 40

Eugeniusz Andrejuk, 24 stycznia 2014

Od kilku dni trzech trenerów Szkoły Mistrzostwa Sportowego Polskiego Związku Piłki Siatkowej Spała przebywa na stażu trenerskim we Włoszech.

- Wyjazd jest na pewno bardzo pożyteczny. Dziękujemy Polskiemu Związkowi Piłki Siatkowej za zorganizowanie stażu szkoleniowego w Modenie - mówi trener w spalskiej Szkole Mistrzostwa Sportowego, Maciej Zendeł.

Od kilku dni z Jackiem Nawrockim i Sebastianem Pawlikiem przebywa on w Modenie. - Zajęcia mamy od rana do wieczora. Uczestniczymy w treningach prowadzonych przez trenera Angela Lorenzettiego, oglądamy pracę grup młodzieżowych – powiedział Maciej Zendeł.

W czwartek trenerzy SMS PZPS Spała obejrzeli rewanżowe spotkanie I rundy play off Ligi Mistrzów Copra Elior Piacenza - Lube Banca Marche Macerata. Wygrali gospodarze 3:0 i tym samym odrobili straty z pierwszego meczu. Następni lepsi okazali się w tzw. złotym secie i awansowali do II rundy. Zespół Bartosza Kurka Lube Banca Marche Macerata odpadł z rywalizacji.

- Copra rozegrała bardzo dobry mecz. Poziom tego spotkania był bardzo wysoki. Świetnie funkcjonował blok gospodarzy, no i wartością dodaną w ich szeregach był De Cecco. Cudów na środku dokonywał Simon. Na pewno Macerata zagrała poniżej swoich możliwości. Goście mieli słabsze przyjęcie przy bardzo dobrej zagrywce Copry. Nie miał też swojego dnia Ivan Zaytsev - dodał Maciej Zendeł.

Na zakończenie pobytu we Włoszech polscy trenerzy mają w planie obejrzenie meczu Serie A Piacenzy z Casą Modeną. Barw tej ostatniej broni Zbigniew Bartman.

Elior Copra Piacenza uzupełniła stawkę zespołów w II rundzie play off Ligi Mistrzów. W tej fazie rywalizacji spotka się z Zenitem Kazań. Jastrzębski Węgiel zagra z Asseco Resovią Rzeszów. Trzecią parę utworzą Biełogorie Biełgorod z Diatekiem Trentino.

  • 0
  • 0
  • 56
  • 0
  • 6