SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu


Warning: in_array() expects parameter 2 to be array, null given in /home/admin/domains/pzps.pl/public_html/plugins/content/rrrvotes/rrrvotes.php on line 40

Warning: in_array() expects parameter 2 to be array, null given in /home/admin/domains/pzps.pl/public_html/plugins/content/rrrvotes/rrrvotes.php on line 40

Kamil Fedorowicz, 18 września 2010

Górą biało-czerwone

Górą biało - czerwone

Pierwszy punkt dla Polski zdobywa powracająca do gry po dwóch latach Małgorzata Glinka. Obie drużyny spotkanie rozpoczynają bardzo ostrożnie popełniając kilka błędów tak w przyjęciu jak i w ataku. Na pierwszą przerwę techniczną Polki schodzą z dwu punktową przewagą.  Większość piłek z ataku Milena Sadurek podaje do Małgorzaty Glinki, która swoimi bardzo silnymi zbiciami zdobywa kolejne punkty dla biało-czerwonych. Druga przerwa techniczna to już pięć punktów dla Polek. Pierwszy set to całkowita dominacja podopiecznych Jerzego Matlaka. Asem serwisowym Aleksandra Jagieło kończy tą partię do 14.  

Druga część spotkania to coraz większa przewaga reprezentacji Polski. Podopieczne Jerzego Matlaka zdobywają punkty głównie dzięki taktycznej zagrywce, która nie pozwala Czeszkom na dobre przyjęcie, a tym samym rozegranie piłki. Pierwsza przerwa techniczna po asie serwisowym Agnieszki Bednarek – Kaszy 8:3 dla Polski. Kolejna przerwa techniczna to już osiem punktów przewagi biało – czerwonych. Przy stanie 21:11 dla Polski asem serwisowym Aleksandra Jagieło zdobywa kolejny punkt po którym znowu as serwisowy i piłka setowa obroniona przesz Czeszki. Set wygrywa reprezentacja Polski do 12.

W trzecim ostatnim secie na kilku punktowe prowadzenie po pierwszej przerwie technicznej wyszły Czeszki. U naszych południowych sąsiadów zaczął w końcu funkcjonować blok oraz atak, co pozwoliło na utrzymanie dwupunktowej przewagi na drugiej przerwie technicznej. Jako, że II Memoriał Agaty Mróz Olszewskiej to turniej towarzyski, trener Jerzy Matlak miał możliwość wprowadzania na boisku zamiennie obu Libero naszej reprezentacji z czego korzystał w każdym secie. Przy stanie 22:17 dla reprezentacji Czech, trener Jerzy Matlak poprosił o czas. Tego seta przegrywamy do 19.

Czwarta odsłona tego spotkania to zdecydowana dominacja reprezentacji Czech przede wszystkim w bloku i obronie. Polki mają problem z przebiciem się przez szczelny mur Czeszek. Pierwsza przerwa techniczna to dwu punktowa strata Polek, która przy bardzo słabym przyjęciu zwiększyła się do stanu 16:10 na drugiej przerwie technicznej. Set kończy się wygraną Czeszek 25:19.

Tie-break rozpoczyna się bardzo wyrównanie. W polskim zespole zaczął znowu funkcjonować blok dzięki czemu zdobywamy trzy punkty z rzędu. Do zmiany stron grę kontrolują podopieczne Jerzego Matlaka. Reprezentacja Polski wygrywa tie-breaka 17:15 i całe spotkanie 3:2.

 

Polska: Karolina  Kosek, Agnieszka Bednarek Kasza, Małgorzata Glinka, Milena Sadurek, Katarzyna Gajgał, Aleksandra Jagieło, Mariola Zenik (l)oraz Katarzyna Zaroślińska, Joanna Wołosz, Berenika Okuniewska, Paulina Maj(l), Joanna Szczurek

  • 1
  • 0
  • 11
  • 0
  • 0