SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu


Warning: in_array() expects parameter 2 to be array, null given in /home/admin/domains/pzps.pl/public_html/plugins/content/rrrvotes/rrrvotes.php on line 40

Warning: in_array() expects parameter 2 to be array, null given in /home/admin/domains/pzps.pl/public_html/plugins/content/rrrvotes/rrrvotes.php on line 40

Eugeniusz Andrejuk, 22 kwietnia 2013

Złoty medal zdobyła Rosja, srebrny Polska w ME kadetów. - W finale zagrały drużyny reprezentujące dwa wielkie siatkarskie kraje - powiedział trener rywali Aleksander Karikow.

- Obie drużyny jak najbardziej zasłużenie zagrały w finale mistrzostw Europy – powiedział trener reprezentacji Rosji kadetów Aleksander Karikow. Jego podopieczni pokonali w Laktasi w spotkaniu o złoty medal Polskę 3:1 (25:16, 25:18, 22:25, 25:21).

Rosyjski szkoleniowiec dodał, że w finale spotkały się drużyny „reprezentujące dwa wielkie siatkarskie kraje.” – Obie drużyny są bardzo silne. W dwóch pierwszych setach zagraliśmy znakomicie. Fantastycznie zaprezentował nasz atak. Gratuluję gospodarzom. W małym Laktasi świetnie zorganizowali mistrzostwa Europy – dodał trener rosyjskiej drużyny.

MVP turnieju został reprezentant Rosji Wiktor Poletajew. - Nie będę wystawiać indywidualnych ocen swoim zawodnikom – mówi Aleksander Karikow. - Chcę przede wszystkim podkreślić wspaniałą atmosferę w naszej drużynie oraz ogromnego ducha walki.

- Rosjanie byli w niedzielny wieczór lepsi. W dwóch pierwszych setach dzięki zagrywce, atakowi i blokowi dominowali na parkiecie. Po meczu zapanował w drużynie smutny nastrój. Każdy z nas chciał wygrać więcej. Następnego dnia stwierdziliśmy, że jednak uzyskaliśmy dobry wynik i pokazaliśmy polską siatkówkę z jak najlepszej strony - powiedział trener polskiego zespołu Wiesław Czaja.

W czwartym secie było 20:20 i jak podkreślił polski szkoleniowiec "poszła seria czterech punktów i nie udało jej odrobić." - Może gdyby doszło do tie breaka, to kto wie. Musielibyśmy jednak w niedzielę wznieść się na wyżyny swoich możliwości, żeby pokonać tak doskonale dysponowanego rywala - dodał trener wicemistrzów Europy.

Polacy zakwalifikowali się do mistrzostw świata w Meksyku oraz Europejskich Igrzysk Młodzieży w Utrechce. Pod koniec maja wezmą udział w Anapie w atkrancyjnie zapowiadającym się turnieju towarzyskim, gdzie poza dwiema najlepszymi drużynami Europy zagrają jeszcze Argentyna oraz Serbia.

  • 3
  • 0
  • 77
  • 0
  • 8