SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

Warning: in_array() expects parameter 2 to be array, null given in /home/admin/domains/pzps.pl/public_html/plugins/content/rrrvotes/rrrvotes.php on line 40 Warning: in_array() expects parameter 2 to be array, null given in /home/admin/domains/pzps.pl/public_html/plugins/content/rrrvotes/rrrvotes.php on line 40

EA, 18 stycznia 2013

Z Austrią, Belgią, Bośnią i Hercegowiną, Słowenią oraz Włochami zagra reprezentacja polskich kadetów w fazie grupowej kwietniowych mistrzostw Europy. Trener Wiesław Czaja z umiarkowanym optymizmem przyjął wyniki piątkowego losowania.

- Grupa, w której znaleźliśmy wydaje się być teoretycznie łatwiejszą. W drugiej jest więcej mocnych drużyn. U nas na pewno najgroźniejszymi będą Włosi. W dalszej kolejności wymieniłbym Belgię. W tej kategorii wiekowej ten kraj ma silną reprezentację. Nic nie wiemy o Bośni i Hercegowinie, która obok Serbii będzie współorganizatorem czempionatu. Niezależnie od prezentowanego poziomu z gospodarzami zawsze gra się ciężko - powiedział trener reprezentacji Polski kadetów, Wiesław Czaja.

Przypomnijmy, że na początku stycznia Polska wygrała w słowackiej Nitrze jeden z turniejów kwalifikacyjnych. W swoich grupach pierwsze lokaty zajęli również Włosi i Belgowie. - W mistrzostwach Europy jednym z rywali będzie Austria. W grudniowych sparingach łatwo ograliśmy ten zespół. Jednak na pewno trzeba będzie zachować maksimum koncentracji również w meczu z rywalem teoretycznie dużo słabszym - dodał Wiesław Czaja.

Polski szkoleniowiec chce, żeby jego podopieczni w okresie przygotowawczym rozegrali jak najwięcej sparingów. - Na pewno od 3 do 6 kwietnia wystąpimy w turnieju w Belgii. Myślimy, żeby również wcześniej zakontraktować spotkania kontrolne. Chętnych do zmierzenia się z nami, jak sądzę, nie zabraknie - dodał polski szkoleniowiec.

Zdaniem Wiesława Czai zdecydowanym faworytem drugiej grupy jest Rosja. - Zespół ten gościliśmy na jesieni w Ostrowcu Świętokrzyskim. Rosjanie wielokrotnie podkreślali, że cenią sobie rozrywanie meczów w Polsce i z reprezentacją naszego kraju - podkreślił trener Czaja.

Mistrzostwa Europy kadetów rozegrane zostaną od 12 do 21 kwietnia w Laktasi (Bośnia i Hercegowina) i Belgradzie (Serbia). Sześć najlepszych drużyn zakwalifikuje się do mistrzostw świata, które odbędą się od 27 czerwca do 7 lipca w Meksyku. - Na kontynentalny czempionat udajemy się z celem zajęcia jak najwyższego miejsca. Gdyby udało się zakwalifikować do mistrzostw świata, to dla mnie podróż do Meksyku miałaby element sentymentalny. W 1974 roku zdobyłem tam z reprezentacją Polski złoty medal mistrzostw świata seniorów - zakończył polski szkoleniowiec.

Podział na grupy mistrzostw Europy kadetów
Grupa 1 (Laktasi, Bośnia i Hercegowina)
Bośnia i Hercegowina, Włochy, Polska, Belgia, Austria, Słowenia

Grupa 2 (Belgrad, Serbia)
Serbia, Turcja, Rosja, Francja, Bułgaria, Finlandia

  • 2
  • 0
  • 73
  • 0
  • 9