SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

PZPS, 20 sierpnia 2012

W dniach 24 sierpnia - 2 września w Randers i Gdyni rozegrane zostaną mistrzostwa Europy juniorów. Polacy w grupie I rywalizować będą z Rosjanami, Serbią, Belgią, Włochami i Finlandią

W dniach 24 sierpnia – 2 września w dwóch bałtyckich krajach – Danii i Polsce rozegrane zostną mistrzostwa Europy juniorow w piłce siatkowej. W Danii zespoły rywalizować będą w mieście Randers, w Polsce gospodarzem imprezy jest Gdynia. To pierwsze przedsięwzięcie tego typu wśród krajów nadbałtyckich w naszej dyscyplinie. Dla młodych zawodników z naszego kontynentu mistrzostwa, obok aspektu sportowego, powinny stanowić znakomitą okazję do zapoznania się z historią Polski oraz naszych bałtyckich sąsiadów, a także – co chyba najważniejsze - do zetknięcia się z gościnnością i kulturą  w wymienionych krajach.

W mistrzostwach Europy juniorów wystąpi 12 drużyn. W eliminacjach nie musiały brać udziału trzy czołowe zespoły poprzednich Mistrzostw Europy Juniorów  - Rosja, Bułgaria i Serbia oraz współgospodarze. Reprezentacja Polski jest na ostatniej prostej przed imprezą. Zawodnicy trenera Jacka Nawrockiego mają za sobą kilka sprawdzianów oraz zgrupowań, byli w Finlandii, gdzie rozegrali mecze z reprezentacja juniorów Suomi, potem przebywali we Włoszech, w Polsce dwukrotnie grali o z obrońcami tytułu mistrzowskiego i jednocześnie grupowym rywalem za kilka dni w Gdyni – Rosją. Testy ze Sborną wypadły okazale, bowiem nasi juniorzy wygrali dwukrotnie.

Nastepnie ekipa wyjechała do Bułgarii, gdzie nasi juniorszy trzy mecze – z kadrą A i B Bułgarii oraz młodymi Kubańczykami. Co ciekawe, ci ostatni w Bułgarii przebywali przez miesiąc na koszt tamtejszej federacji, tylko po to, by pomagać w wypracowaniu formy siatkarzy tego kraju właśnie na mistrzostwa Europy w Randers i Gdyni. Taką sytuacją zdumiony był trener naszych chłopców Jacek Nawrocki. Po powrocie do kraju, ostatnie dni przed rozpoczęciem turnieju, to pobyt w Cetniewie.

Na poniedziałek i wtorek (20 i 21 sierpnia) zaplanowano ostanie dwa testy międzynarodowe. W hali OPO ponownie dojdzie do konfrontacji z Rosjanami. Przypomnijmy, że mecze grupowe rozegrane zostaną w Gdyni i Randers. Zespoły z miejsc 5-6 zostaną wyeliminowane z rywalizacji. Pozostali będą walczyć w Gdyni o medale oraz lokaty 5-8.


Grupa I (Gdynia):
Rosja, Polska, Serbia, Belgia, Włochy, Finlandia.
Grupa II (Randers): Bułgaria, Dania, Hiszpania, Turcja, Grecja, Niemcy

 
   

Reprezentacja Polski
rozgrywający: Marcin Janusz, Nikodem Wolański
środkowi: Jan Nowakowski, Bartłomiej Krulicki, Mateusz Bieniek
przyjmujący: Jakub Wachnik, Łukasz Łapszyński, Piotr Orczyk, Michał Kaczyński, Kamil Maruszczyk
atakujący: Bartosz Bednorz, Maciej Muzaj
libero: Kacper Piechocki, Jakub Woś

  • 0
  • 1
  • 55
  • 0
  • 6