SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu


Warning: in_array() expects parameter 2 to be array, null given in /home/admin/domains/pzps.pl/public_html/plugins/content/rrrvotes/rrrvotes.php on line 40

Warning: in_array() expects parameter 2 to be array, null given in /home/admin/domains/pzps.pl/public_html/plugins/content/rrrvotes/rrrvotes.php on line 40

KS, 18 lipca 2012

Od 13 lipca reprezentacja Polski juniorek przebywa w Miliczu na zgrupowania przygotowawczym do mistrzostw Europy. Dwa dni temu biało-czerwone poznały swoje grupowe rywalki. – Nasza grupa jest trudna – przyznała kapitan kadry juniorek Iga Chojnacka.

13 lipca reprezentacja Polski juniorek rozpoczęła w Miliczu przygotowania do mistrzostw Europy, które odbędą się od 18 sierpnia w Ankarze.- Atmosfera w kadrze jest bardzo dobra – powiedziała kapitan reprezentacji, Iga Chojnacka -  Z resztą nigdy nie było z tym problemu. Zawsze dogadujemy się dobrze na boisku i poza nim. Czuć narastające napięcie przed ważnym turniejem, ale to tylko działa na nas korzystnie i determinuje do jeszcze cięższej pracy. Trenujemy dwa razy dziennie po 2-2,5 godziny. Rano mamy więcej zajęć ogólnorozwojowych, siłownię, a po południu pracujemy pod kątem zgrania. Ćwiczymy ustawienia i gramy sparingi między sobą.

Dwa dni temu w stolicy Turcji odbyło się losowanie grup turnieju finałowego Mistrzostw Europy Juniorek w Piłce Siatkowej CEV 2012. Polki znalazły się w grupie B razem z Włochami, Czechami, Rosją, Niemcami i Bułgarią. - Nasza grupa jest trudna, ale moim zdaniem jakbyśmy nie wylosowały i tak w naszej grupie znalazłyby się mocne drużyny. Na mistrzostwach Europy nie ma słabym zespołów i jeżeli realnie podchodzimy do gry o medale, to nie możemy liczyć na przychylność losu – przyznała atakująca kadry juniorek - Znamy wszystkie zespoły z grupy i ze wszystkimi, oprócz z Włoszkami, z którymi grałyśmy na Olimpiadzie Młodzieży w Trabzonie, wygrałyśmy. Na pewno najtrudniejsze mecze będą z Niemkami i Rosjankami, z tymi dwoma zespołami znamy się najlepiej i można powiedzieć, że będą to mecze niemal o honor. Obie drużyny na pewno będą chciały z nami bardzo wygrać, bo i jednym i drugim przeszkodziłyśmy na kwalifikacjach do mistrzostw Europy. Rosjankom uniemożliwiłyśmy awans do mistrzostw Europy kadetek, a Niemkom bezpośredni do nadchodzących mistrzostw Europy juniorek.  

Pod koniec zgrupowania w Miliczu (21 i 22 lipca) reprezentacja Polski juniorek rozegra dwa kontrolne mecze z kadrą Czech. - Z Czeszkami grałyśmy na mistrzostwach Europy kadetek i wygrałyśmy bez większych problemów. Było to jednak rok temu, zespół na pewno intensywnie się przygotowywał do kolejnej imprezy, bo miał już zagwarantowaną kwalifikację, którą brązowym medalem zapewniły im starsze koleżanki. Bardzo się cieszę, że zagramy z nimi sparingi i że jesteśmy razem w grupie. Oba mecze kontrolne chcemy wygrać- zapewniła Iga Chojnacka.

  • 2
  • 0
  • 54
  • 1
  • 3