SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

Warning: in_array() expects parameter 2 to be array, null given in /home/admin/domains/pzps.pl/public_html/plugins/content/rrrvotes/rrrvotes.php on line 40 Warning: in_array() expects parameter 2 to be array, null given in /home/admin/domains/pzps.pl/public_html/plugins/content/rrrvotes/rrrvotes.php on line 40

Marek Kaczmarczyk, Rzecznik Prasowy PZPS, 18 kwietnia 2012

Trener reprezentacji Polski kobiet Alojzy Świderek podał skład 30-osobowej kadry na sezon 2012 oraz listę 25 siatkarek zgłoszonych do tegorocznej edycji World Grand Prix.

Trener reprezentacji Polski w piłce siatkowej kobiet Alojzy Świderek podał skład szerokiej kadry na sezon 2012. Powołania otrzymało 30 zawodniczek, z których 25 zostało zgłoszonych do występów w tegorocznej edycji World Grand Prix. W roku igrzysk olimpijskich w Londynie, trenerzy żeńskich zespołów występujących w rozgrywkach World Grand Prix, mogą zgłosić po 25 zawodniczek, a nie - jak było do tej pory - 20. Wcześniej Międzynarodowa Federacja Piłki Siatkowej (FIVB) podjęła podobną decyzję, jeśli chodzi o męskie rozgrywki Ligi Światowej 2012.

W drugiej połowie marca br. trener Świderek podał skład 19-osobowej kadry, która w Szczyrku przygotowuje się do Europejskiego Turnieju Kwalifikacyjnego do Igrzysk Olimpijskich w Londynie. W dniach 1-6 maja 2012, w Ankarze, biało-czerwone zagrają w grupie B z Serbią, Rosją i Holandią, w grupie A wystąpią: Niemcy, Turcja, Bułgaria oraz Chorwacja. Prawo gry w olimpijskim turnieju w Londynie wywalczy jeden zespół.  Na koniec zgrupowania reprezentacja Polski rozegra dwa kontrolne mecze z narodowym zespołem Niemiec (26-27 kwietnia w Dąbrowie Górniczej). Po drugim meczu z Niemkami trener Alojzy Świderek ogłosi skład 12-osobowej reprezentacji, która wyjedzie na turniej kwalifikacyjny do Ankary.

Lista zawodniczek (30) powołanych przez Alozjego Świderka na sezon 2012.  
1.    Anna Podolec (Avtodor-Metar Czelabińsk)
2.    Krystyna Strasz (MKS Tauron Dąbrowa Górnicza)
3.    Karolina Kosek (Azzerail Baku)
4.    Izabela Bełcik (Atom Trefl Sopot)
5.    Berenika Okuniewska (Scavolini Pesaro)
6.    Agnieszka Bednarek-Kasza (Bank BPS Muszynianka Muszyna)
7.    Joanna Kaczor (Bank BPS Muszynianka Muszyna)
8.    Katarzyna Skorupa (Chateau d’Ax Urbino)
9.    Ewelina Sieczka (Atom Trefl Sopot)
10.    Kinga Kasprzak (Bank BPS Muszynianka Muszyna)
11.    Anna Werblińska (Bank BPS Muszynianka Muszyna)
12.    Izabela Żebrowska (MKS Tauron Dąbrowa Górnicza)
13.    Paulina Maj (Atom Trefl Sopot)
14.    Joanna Wołosz (BKS Aluprof Bielsko-Biała)
15.    Katarzyna Gajgał (Bank BPS Muszynianka Muszyna)
16.    Elżbieta Skowrońska (MKS Tauron Dąbrowa Górnicza)
17.    Katarzyna Skowrońska-Dolata (Evergrande Kanton)
18.    Maja Tokarska (Atom Trefl Sopot)
19.    Monika Martałek (PTPS Piła)
20.    Klaudia Kaczorowska (BKS Aluprof Bielsko-Biała)
21.    Paulina Głaz (Sparta Warszawa)
22.    Zuzanna Czyżnielewska (Pałac Bydgoszcz)
23.    Iga Chojnacka (Siódemka Legionovia Legionowo)
24.    Agnieszka Kąkolewska (SMS PZPS Sosnowiec)
25.    Dorota Wilk (Atom Trefl Sopot)
26.    Dorota Medyńska (Impel Wrocław)
27.    Ewelina Janicka (SMS PZPS Sosnowiec)
28.    Koleta Łyszkiewicz (BKS Aluprof Bielsko Biała)
29.    Ewelina Tobiasz (SMS PZPZ Sosnowiec)
30.    Aleksandra Sikorska (Sparta Warszawa)

Lista zawodniczek (25) zgłoszonych do World Grand Prix 2012
1.    Anna Podolec (Avtodor-Metar)
2.    Krystyna Strasz (MKS Tauron)
3.    Karolina Kosek (Azzerail)
4.    Izabela Bełcik (Atom Trefl)
5.    Berenika Okuniewska (Scavolini)
6.    Agnieszka Bednarek-Kasza (Muszynianka)
7.    Joanna Kaczor (Muszynianka)
8.    Katarzyna Skorupa (Chateau d’Ax )
9.    Ewelina Sieczka (Atom Trefl)
10.    Kinga Kasprzak (Muszynianka)
11.    Anna Werblińska (Muszynianka)
12.    Izabela Żebrowska (Tauron)
13.    Paulina Maj (Atom Trefl)
14.    Joanna Wołosz (Aluprof )
15.    Katarzyna Gajgał (Muszynianka)
16.    Elżbieta Skowrońska (Tauron)
17.    Katarzyna Skowrońska-Dolata (Evergrande)
18.    Maja Tokarska (Atom Trefl)
19.    Monika Martałek (PTPS)
20.    Klaudia Kaczorowska (Aluprof)
21.    Paulina Głaz (Sparta)
22.    Zuzanna Czyżnielewska (Pałac)
23.    Iga Chojnacka (Legionovia)
24.    Agnieszka Kąkolewska (SMS PZPS)
25.    Dorota Wilk (Atom Trefl)

  • 0
  • 0
  • 19
  • 0
  • 0