SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

Warning: in_array() expects parameter 2 to be array, null given in /home/admin/domains/pzps.pl/public_html/plugins/content/rrrvotes/rrrvotes.php on line 40 Warning: in_array() expects parameter 2 to be array, null given in /home/admin/domains/pzps.pl/public_html/plugins/content/rrrvotes/rrrvotes.php on line 40

FG, MSz, 13 maja 2022

Turniej o awans do #EuroVolleyU21W w Zielonej Górze już za tydzień

W dniach 19-21 maja reprezentacja Polski U21 będzie rywalizować o awans do finałów mistrzostw Europy. Jeden z czterech turniejów kwalifikacyjnych zostanie rozegrany w Polsce - w Zielonej Górze.

W czwartek w Hali Widowiskowo-Sportowej CRS odbyła się konferencja prasowa z udziałem Prezydenta Zielonej Góry Janusza Kubickiego, prezesa PZPS Sebastiana Świderskiego, dyrektora MOSiR w Zielonej Górze – Roberta Jagiełowicza oraz prezesa LZPS Tomasza Palucha. W tej samej hali już za tydzień drużyna trenera Bartłomieja Piekarczyka będą kolejno reprezentantki Czech, Węgier i Ukrainy.

Prezes PZPS podkreślał, że takie turnieje to doskonała okazja do aktywowania siatkarsko mniej znanych w tym sporcie ośrodków. - Właśnie dzięki takim wydarzeniom siatkówka może zostać tu zaprezentowana na jak najwyższym poziomie, a dzięki temu środowisko będzie bardziej aktywnie angażowało się w działania naszej dyscypliny – mówił prezes Sebastian Świderski.

Dobrego sportowego widowiska spodziewa się także Prezydent Zielonej Góry Janusz Kubicki. - Dla kibiców i mieszkańców to ważne by zobaczyć sport na najwyższym poziomie. Nie często każdy z nas ma możliwość zobaczenia reprezentacji Polski – mówił. – Na pewno warto poświęcić swój czas by to zobaczyć, bo piękno tego sportu w wykonaniu naszych siatkarek jest czymś co na pewno pozostanie w pamięci każdego z nas na długie lata.

Stawką w zawodach jest kwalifikacja na lipcowe mistrzostwa ME we Włoszech. Uzyskają ją zwyciężczynie każdego z odbywających się  turniejów oraz trzy najlepsze zespoły spośród zdobywców drugich miejsc.

Harmonogram turnieju

Konferencja prasowa przed turniejem kwalifikacyjnym ME U21 w Zielonej Górze. Prezes PZPS Sebastian Świderski z Prezydentem Zielonej Góry Januszem Kubickim

  • 5
  • 2
  • 6
  • 0
  • 0