SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu


Warning: in_array() expects parameter 2 to be array, null given in /home/admin/domains/pzps.pl/public_html/plugins/content/rrrvotes/rrrvotes.php on line 40

Warning: in_array() expects parameter 2 to be array, null given in /home/admin/domains/pzps.pl/public_html/plugins/content/rrrvotes/rrrvotes.php on line 40

7 kwietnia 2022

Ruszył nabór wniosków do Rządowego Programu Klub - 2022

W czwartek o godzinie 13.00 oficjalnie oddzwoniono start elektronicznego generatora wniosków tegorocznej edycji Rządowego Programu Klub. Dokonali tego – Minister Sportu i Turystyki – Kamil Bortniczuk i Prezes RG KZ LZS Mieczysław Kazimierz Baszko. Od teraz przez 60 dni, czyli do 6 czerwca 2022 r. kluby mogą przesyłać swoje zgłoszenia do programu.

7 kwietnia w Warszawie w siedzibie PKOl odbyła się inauguracja Rządowego Programu „KLUB” — edycja 2022, połączona z konferencją prasową. W bieżącym roku Ministerstwo wyłoniło w formule konkursowej Operatora Krajowego Programu „KLUB”, powierzając to zadanie Krajowemu Zrzeszeniu Ludowych Związków Sportowych. Kwota dotacji na zadania edycji 2022 wynosi 66,5 mln złotych, co pozwoli na przyznanie dofinansowania dla ok. 5 800 klubów sportowych.

Na spotkaniu obecni byli prezesi i sekretarze generalni wielu, w tym największych, krajowych związków sportowych, a także także prezesi wojewódzkich Zrzeszeń LZS, kierownik Programu „KLUB” Wojciech Kudlik, koordynatorzy i konsultanci wojewódzcy, przedstawiciele władz samorządowych i klubów sportowych.

Rządowy Program „KLUB” został opracowany i wdrożony przez Ministerstwo Sportu w 2016 roku. Jego istotą jest wspieranie działalności małych i średnich klubów sportowych, prowadzących zorganizowane, systematyczne szkolenie dzieci i młodzieży. Uzyskane ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej dofinansowanie, kluby mogą przeznaczyć na wynagrodzenie dla trenerów  prowadzących zajęcia sportowe, na organizację zgrupowań czy też zakup sprzętu sportowego. W latach 2016-2021 na realizację Programu resort sportu przeznaczył kwotę w łącznej wysokości 252 mln złotych, co pozwoliło na podpisanie ponad 23 000 umów dotacyjnych.

Więcej informacji o programie można uzyskać na stronie programu: https://rzadowyprogramklub.pl/, przez którą można złożyć także swój wniosek.

Aby uniknąć najczęstszych błędów formalnych powodujących odrzucenie wniosku warto zapoznać się z ich listą tutaj.

  • 20
  • 1
  • 11
  • 1
  • 3