SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu


Warning: in_array() expects parameter 2 to be array, null given in /home/admin/domains/pzps.pl/public_html/plugins/content/rrrvotes/rrrvotes.php on line 40

Warning: in_array() expects parameter 2 to be array, null given in /home/admin/domains/pzps.pl/public_html/plugins/content/rrrvotes/rrrvotes.php on line 40

KP, fot. Miłosz Kozakiewicz, 22 lutego 2022

Reprezentant tygodnia: Łukasz Kaczmarek

Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle prezentuje w tym sezonie równą, wysoką formę. Jednym z asów najlepszej klubowej drużyny Europy jest Łukasz Kaczmarek. W meczu 21. kolejki jego zespół pokonał w Suwałkach Ślepsk Malow 3:0, a ten zawodnik otrzymał statuetkę MVP i to jemu przyznajemy tytuł Reprezentanta Tygodnia.

1. Łukasz Kaczmarek (Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle) - Reprezentant Tygodnia

Atakujący reprezentacji i lidera PlusLigi zdobył w meczu ze Ślepskiem Malow 22 pkt w tym po jednym zagrywką i blokiem. Zrealizował 20 ataków na 32 próby co dało mu 63 procent skuteczności. Łukasz Kaczmarek, niezależnie od fragmentu meczu, był skuteczny. Np. na początku trzeciej partii kolejne ataki tego zawodnika dały kędzierzyńskiej drużynie kilkupunktowa zaliczkę w jednym z pierwszych ustawień. Otrzymał statuetkę MVP i prowadzi w tym rankingu PlusLigi. Dodajmy, że dwa kolejne miejsca zajmują Tomasz Fornal i Mateusz Bieniek. Jak widać kadra górą.

2. Michał Kubiak (Panasonic Panthers)

Kapitan naszej reprezentacji regularnie wyróżnia się w rozgrywkach japońskiej ekstraklasy. Panasonic Panthers w miniony weekend odnieśli dwa zwycięstwa. Kubiak wniósł duży wkład w te wygrane. W pierwszym spotkaniu zdobył 15 punktów (jeden blok i dwa asy). Drugi mecz był również bardzo dobry w wykonaniu Michała Kubiaka. Skończył 21 ataków (64% skuteczności). Panasonic Panthers zajmują w tabeli czwarte miejsce.

3. Jan Firlej (Indykpol AZS Olsztyn)

Olsztynianie zajmują piąte miejsce w tabeli PlusLigi i pewnie zmierzają do fazy play off. Obserwatorzy podkreślają, że "w grze ekipy ze stolicy Warmii i Mazur widać spokój i pewność siebie, zwłaszcza w końcówkach poszczególnych partii". Na pewno duża w tym zasługa Jana Firleja, który po meczu z Cerradem Eneą Czarnymi Radom 3:0 otrzymał statuetkę dla najlepszego gracza spotkania i było to już czwarte takie wyróżnienie tego zawodnika. Pod tym względem przoduje w naszej ekstraklasie wśród rozgrywających.

2022 Polską Siatkówkę wspierają

  • 6
  • 2
  • 11
  • 0
  • 0