SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu


Warning: in_array() expects parameter 2 to be array, null given in /home/admin/domains/pzps.pl/public_html/plugins/content/rrrvotes/rrrvotes.php on line 40

Warning: in_array() expects parameter 2 to be array, null given in /home/admin/domains/pzps.pl/public_html/plugins/content/rrrvotes/rrrvotes.php on line 40

Jarosław Bińczyk Fot. legavolleyfemminile.it, 6 stycznia 2022

Joanna Wołosz zdobyła Puchar Włoch

Imoco Volley Conegliano z Joanną Wołosz w składzie zdobyło Puchar Włoch. Dla reprezentantki Polski to trzeci triumf w tych rozgrywkach.

Finałowy turniej Pucharu Włoch rozegrano w Rzymie, a w decydującym spotkaniu zmierzyły się dwie najlepsze obecnie drużyny Serie A. O randze wydarzenia świadczyła obecność na trybunach Sergio Mattarelliego, prezydenta kraju. W półfinale broniące tytułu i prowadzące w tabeli Imoco pokonało 3:1 Busto Arsizio, zaś Igor Gorgonzola Novara dostał awans walkowerem, ponieważ wśród jej rywalek - w zespole Chieri - wykryto cztery przypadki Covid-19. 

Decydujący mecz był niezwykle zacięty. Novara zaczęła go lepiej i dzięki skutecznej grze Turczynki Ebrar Karakurt oraz środkowych - Cristiny Chirichelli i Niki Daalderop - prowadziły już 2:0. Ale Conegliano ma w składzie Paolę Egonu. Włoska atakująca w trzech kolejnych setach zdobyła 18 punktów (w sumie 26), a w tie-breaku skończyła 4 z 5 ataków, prowadząc swoją drużynę do trzeciego z rzędu zwycięstwa w Pucharze Włoch. Za każdym razem grą zespołu kierowała Wołosz, który skończyła ostatni mecz z trzema punktami (dwa bloki i atak). 

Warto dodać, że szkoleniowcy finalistów - Daniele Santarelli i Stefano Lavarini - są wśród czwórki kandydatów na nowego selekcjonera reprezentacji Polski. Poznamy go w środę, kiedy zbierze się zarząd PZPS-u.

Prosecco DOC Imoco Volley Conegliano - Igor Gorgonzola Novara 3:2 (19:25, 19:25, 25:21, 25:22, 15:13)

  • 6
  • 0
  • 9
  • 1
  • 0