SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

Warning: in_array() expects parameter 2 to be array, null given in /home/admin/domains/pzps.pl/public_html/plugins/content/rrrvotes/rrrvotes.php on line 40 Warning: in_array() expects parameter 2 to be array, null given in /home/admin/domains/pzps.pl/public_html/plugins/content/rrrvotes/rrrvotes.php on line 40

Jarosław Bińczyk Fot. plusLiga.pl, 3 stycznia 2022

Sensacyjny początek roku w PlusLidze

Rok 2022 zaczął się w PlusLidze od sensacji. Mierzący w medal Projekt Warszawa przegrał z Cerradem Eneą Czarnymi Radom.

Drużyna z Radomia rozegrała ostatni oficjalny mecz w Polsce w starym roku i pierwszy w nowym. 30 grudnia na pożegnanie starej hali MOSiR, słynnej ze złotego sufitu, przegrał 0:3 z PGE Skrą Bełchatów. Trzy dni później w Warszawie zmierzył się zajmującym trzecie miejsce Projektem.

Czarni byli skazywani na porażkę, nawet wobec braku wśród gospodarzy kontuzjowanego Andrzeja Wrony. Po dwóch setach nie zanosiło się na sukces gości, bo warszawianie prowadzili, choć nie grali rewelacyjnie. W opałach byli, gdy serwował Jose Ademar Santana, jednak w pierwszej partii udało im się wybrnąć z kłopotów, z pomocą popełniających błędy rywali.

W trzecim secie trener Jakub Bednaruk zamienił Brazylijczyka Santanę na Pawła Rusina. To 29-letni przyjmujący, rozgrywający pierwszy sezon w PlusLidze. W poprzednim był kluczowym zawodnikiem LUK Politechniki Lublin, z którą awansował do najwyższej klasy i przeniósł się do Radomia. Mierzący jedynie 182 cm siatkarz został bohaterem spotkania w Warszawie. Przede wszystkim kapitalnie serwował - miał sześć asów (we wcześniejszych 12 spotkaniach w sumie tylko o cztery więcej), w ataku miał 36-procentową skuteczność, lecz przy 22 próbach ani razu nie pozwolił się zablokować, popełniając tylko jeden błąd. - Od tego jestem, żeby wejśc i pomóc - skromnie komentował bohater Czarnych. A trener zwycięskiej drużyny dodał: - Paweł to jest taki pitbull, którego się wypuszcza, żeby gryzł. To pierwszy mecz, który wygraliśmy z zespołem, który jest wyżej. Może to będzie dla nas impuls.

Rusin poderwał drużynę, która odrobiła straty, a w dramatycznym tie-breaku też okazała się lepsza. Ostatni punkt zdobył właśnie Rusin, pieczętując sukces Cerradu Enei Czarnych i ułatwiając zadanie komisarzowi, który właśnie jego wybrał na najlepszego zawodnika meczu.

Projekt Warszawa - Cerrad Enea Czarni Radom 2:3 (28:26, 25:19, 17:25, 24:26, 13:15)

Statystyki meczu: https://www.plusliga.pl/games/id/1101485.html

W drugim poniedziałkowym spotkaniu Jastrzębski Węgiel pokonał LUK Lublin 3:0 (25:15, 25:21, 25:22)

Oto program 14. kolejki PlusLigi: https://www.pzps.pl/pl/aktualnosci/217-artykuly/21895-plusliga-podsumowanie-14-kolejki

  • 8
  • 1
  • 5
  • 0
  • 0