SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu


Warning: in_array() expects parameter 2 to be array, null given in /home/admin/domains/pzps.pl/public_html/plugins/content/rrrvotes/rrrvotes.php on line 40

Warning: in_array() expects parameter 2 to be array, null given in /home/admin/domains/pzps.pl/public_html/plugins/content/rrrvotes/rrrvotes.php on line 40

FG, fot. legavolley.it, 24 kwietnia 2021

Cucine Lube Civitanova mistrzem Włoch, srebro reprezentantów Polski

Czwarte spotkanie finałowe drużyn Cucine Lube Civitanova i Sir Safety Conad Perugia zakończyło się tryumfem gospodarzy i ich siódmym już tytułem mistrzów Włoch. Zespół Wilfredo Leona i Macieja Muzaja pokazali dobrą grę w drugiej połowie spotkania, nie zdołał jednak pokonać faworytów.

Siatkarze trenera Gianlorenzo Blenginiego pewnie wygrali pierwszego seta, górując w ataku i na zagrywce. Dominowali też na początku i w rozstrzygniętej na własną korzyść końcówce seta numer dwa.

Zawodnicy Perugii nie złożyli broni i znacznie skuteczniej zagrali w kolejnej odsłonie poprawiając zarówno atak, jak i zagrywkę, co przy błędach po drugiej stronie siatki przyniosło zasłużone 21:25 i nadzieje na odwrócenie losów spotkania.

Mimo, że Lube wróciło do wcześniejszej dyspozycji w secie czwartym, goście dali radę zniwelować niekorzystny dla siebie wynik (13:9). Przewagę gospodarzom dał wchodząc w pole zagrywki Osmany Juantorena. Mimo widocznego po pierwszej akcji bólu nadal potężnie zagrywał, porywając do walki resztę zespołu. Perugia nie dawała za wygraną, ale Lube wytrzymało presję, a Luciano De Cecco zrobił dobry użytek z piłki meczowej, kończąc kiwką 25:21.

Osmany Juantorena był najlepiej punktującym zawodnikiem meczu (19), a po stronie gości najlepszy wynik uzyskał Wilfredo Leon (17).

Cucine Lube Civitanova - Sir Safety Conad Perugia 3:1 (25:20, 25:22, 21:25, 25:21)

Statystyki: https://www.legavolley.it/match/34529

  • 1
  • 1
  • 26
  • 0
  • 1