SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu


Warning: in_array() expects parameter 2 to be array, null given in /home/admin/domains/pzps.pl/public_html/plugins/content/rrrvotes/rrrvotes.php on line 40

Warning: in_array() expects parameter 2 to be array, null given in /home/admin/domains/pzps.pl/public_html/plugins/content/rrrvotes/rrrvotes.php on line 40

Ela Poznar, fot. CEV, 9 grudnia 2020

LM: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - Fenerbahce HDI Stambuł 3:0

W drugim meczu środowego wieczoru Ligi Mistrzów w Kędzierzynie-Koźlu ponownie lepsi okazali się gospodarze. Tym razem ZAKSA pewnie pokonała Fenerbahce Stambuł, z kompletem punktów umacniając się na fotelu lidera grupy A. Kędzierzynianie posłali aż osiem asów, blokując rywali jedenaście razy, nie pozostawiając wątpliwości, że są liderem tej grupy.

Po nadspodziewanie łatwym zwycięstwie we wtorek nad PGE Skrą Bełchatów, kędzierzynianie wyszli na boisko z pewnością siebie, ale również i motywacją, aby nie tracić niepotrzebnie energii. Od początku świetną formę prezentował Aleksander Śliwka, który dzień wcześniej zanotował aż 82% skuteczności w ataku, a w pierwszej partii przeciwko Turkom posłał dwa asy. Polska drużyna seta zakończyła z czteropunktową przewagą, ale przeciwnicy wcale nie wstrzymywali ręki, ale o dobrym przyjęciu ZAKSy decydowali Kamil Semeniuk i Paweł Zatorski.

Metin Toy i Salvador Hidalgo Oliva próbowali swoich sił, aby skontratakować gospodarzy, ale byli mistrzowie Polski byli niezwykle skupieni na swojej pracy. Zdecydowanie lepiej prezentowali się zarówno w przyjęciu (59% skuteczności ZAKSy, przy 22% Fenerbahce), jak i w ataku, gdzie do punktującego duetu Śliwka-Semeniuk swoje dołożył Łukasz Kaczmarek. Kanadyjczyk Nicholas Hoag próbował ratować skuteczność zespołu ze Stambułu, jednak podopieczni trenera Nikoli Grbicia pewnie zwyciężyli 25-20.

Trzeci set rozpoczął się od zdecydowanej dominacji kędzierzynian. W polu serwisowym pojawił się Jakub Kochanowski i ZAKSA prowadziła już 8-1, zupełnie rozbijając grę Fenerbahce. Trener Erkan Togan nie miał pomysłu jak ratować sytuację i próbował rotować składem, ale rozpędzeni Polacy cieszyli się swoją grą. Przy stanie 19-7 trener Grbić pozwolił odpocząć podstawowym graczom, wpuszczając zawodników rezerwowych, a z wyjściowej szóstki na placu gry pozostali tylko Olek Śliwka i Krzysztof Rejno. Mecz zakończyli gospodarze - najpierw pojedynczym blokiem atak Turków zatrzymał Śliwka, a chwilę później bezpośrednio z zagrywki punkt zdobył Rejno i ZAKSA mogła cieszyć się drugim zwycięstwem w turnieju.

Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - Fenerbahce HDI Stambuł 3:0 (25-21, 25-20, 25-13)

Grupa Azoty Kędzierzyn-Koźle: Kaczmarek, Kochanowski, Rejno, Toniutti, Śliwka, Semeniuk, Smith, Zatorski (libero) - Kluth, Prokopczuk, Staszewski, Zawalski, Banach (libero). Trener: Nikola Grbić.
Fenerbahce HDI Stambuł: Kiyak, Vigrass, Hoag, Batur, Oliva, Toy, Yesilbudak (libero) -  Nwachukwu, Unver, Kurt, Karatas (libero). Trener: Erkan Togan.

Statystyki meczowe https://www.cev.eu/Competition-Area/MatchStatistics.aspx?ID=39311&setN=0

  • 4
  • 1
  • 15
  • 2
  • 0