SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu


Warning: in_array() expects parameter 2 to be array, null given in /home/admin/domains/pzps.pl/public_html/plugins/content/rrrvotes/rrrvotes.php on line 40

Warning: in_array() expects parameter 2 to be array, null given in /home/admin/domains/pzps.pl/public_html/plugins/content/rrrvotes/rrrvotes.php on line 40

EA, skra.pl, fot. Jakub Ćmil, 26 listopada 2020

Grzegorz Łomacz na razie czuje się lepiej

W czwartym secie meczu PlusLigi PGE Skry z VERVĄ Warszawa ORLEN Paliwa, wygranym przez stołeczną drużynę 3:1, z boiska zszedł Grzegorz Łomacz, kapitan bełchatowskiej drużyny. Rozgrywający źle się poczuł i nie dokończył meczu.

To była niecodzienna sytuacja. Łomacz po jednej z akcji kucnął i widać było, że jest zamroczony. Po szybkiej interwencji sztabu medycznego PGE Skry opuścił boisko, a zastąpił go Mihajlo Mitić.

Kapitan PGE Skry do końca meczu przebywał w asyście lekarza zawodów oraz fizjoterapeutów bełchatowskiej drużyny. Po spotkaniu czuł się już dużo lepiej, ale cała sytuacja zaniepokoiła nie tylko trenerów i innych zawodników, ale też wielu kibiców.

Szczegółowej diagnozy w temacie zdrowia Łomacza jeszcze nie ma, jednak trener Michał Mieszko Gogol podejrzewa, że jest to powikłanie po przebytej przez rozgrywającego choroby COVID-19. - Dlatego jeśli ktoś żartuje z tej całej sytuacji związanej z koronawirusem, to miał najlepszy dowód, że tak nie jest - mówił zaniepokojony Gogol po meczu.

I dodał: - Wszyscy jeszcze czujemy skutki tej choroby. Trenujemy teraz bardzo krótko. Siatkarze po dłuższych zajęciach, niż godzina i 40 minut, są wycieńczeni. Mają też problem ze złapaniem oddechu po bardziej intensywnych ćwiczeniach. Sytuacja jest bardzo trudna. Potrzebujemy czasu, żeby się odbudować fizycznie, a tego czasu nie mamy. Czeka nas mecz za meczem.

W imieniu swego kapitana bełchatowski klub dziękuje również wszystkim za słowa wsparcia skierowane do Grzegorza Łomacza. Jesteśmy prawdziwą siatkarską rodziną!

  • 2
  • 1
  • 14
  • 0
  • 0