SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu


Warning: in_array() expects parameter 2 to be array, null given in /home/admin/domains/pzps.pl/public_html/plugins/content/rrrvotes/rrrvotes.php on line 40

Warning: in_array() expects parameter 2 to be array, null given in /home/admin/domains/pzps.pl/public_html/plugins/content/rrrvotes/rrrvotes.php on line 40

Eugeniusz Andrejuk, fot. CEV, 15 września 2020

ME w siatkówce plażowej: na początek trzy przegrane

Trzy mecze i trzy porażki - taki jest bilans gier polskich kobiecych par w pierwszym dniu mistrzostw Europy w siatkówce plażowej w Jurmale. Swoje mecze przegrały Jagoda Gruszczyńska/Aleksandra Wachowicz, Agata Ceynowa/Katarzyna Kociołek oraz Monika Brzostek/Aleksandra Gromadowska.

Tytułu bronić będą Łotyszki Tina Graudina i Anastasija Kravcenoka oraz Norwegowie Anders Mol i Christian Sandlie Soerum. W finale w Moskwie w 2019 roku reprezentantki Łotwy pokonały Katarzynę Kociołek i Kingę Wojtasik. Ta ostatnia nie zagra w Jurmale. Partnerką drugiej wicemistrzyni kontynentu jest Agata Ceynowa.

W turnieju mężczyzn Polskę reprezentować będą Piotr Kantor z Bartoszem Łosiakiem i Michał Bryl z Mikołajem Miszczukiem. - W poniedziałkowe przedpołudnie zawodniczki i zawodnicy przechodzili na lotnisku w Rydze testy na koronawirusa, których nie przeszły m.in. gracze z Austrii, Czech i Ukrainy. Zastąpią ich duety rezerwowe. Na turnieju są ostre obostrzenia, ale gry się toczą - powiedział trener kadry mężczyzn Grzegorz Klimek.

Piotr Kantor i Bartosz Łosiak w fazie grupowej zmierzą się z mistrzami świata Rosjanami Wiaczesławem Krasilnikowem i Olegiem Stojanowskim. Polski duet w sobotę zajął trzecie miejsce w silnie obsadzonym turnieju w Utrechcie. Poza tym Polacy spotkają się w grupie B z Francuzami Arnaudem Gauthierem-Ratem i Quincym Aye oraz reprezentantami gospodarzy Ardisem Bedritisem i Arnisem Relinsem.

Wyniki - Grupa D
Gruszczyńska/Wachowicz POL [29] - Sinisalo/Parkkinen FIN [13]         
Makroguzova/Kholomina RUS [4] - van Iersel/Ypma NED [20]         
Sinisalo/Parkkinen FIN [13] - van Iersel/Ypma NED [20]  0:2 (17:21, 14:21)     
Makroguzova/Kholomina RUS [4] - Gruszczynska/Wachowicz POL [29] 2:0 (21:17, 21:11)    

Grupa A
Brzostek/Gromadowska POL [32] - Ceynowa/Kociołek POL [16]         
Hüberli/Betschart SUI [1] - Soria/Carro ESP [17]         
Ceynowa/Kociołek POL [16] - Soria/Carro ESP [17] 0:2 (19:21, 21:23)     
Hüberli/Betschart SUI [1] - Brzostek/Gromadowska POL [32] 2:0 (21:18, 21:16)

  • 3
  • 0
  • 36
  • 3
  • 0