SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu


Warning: in_array() expects parameter 2 to be array, null given in /home/admin/domains/pzps.pl/public_html/plugins/content/rrrvotes/rrrvotes.php on line 40

Warning: in_array() expects parameter 2 to be array, null given in /home/admin/domains/pzps.pl/public_html/plugins/content/rrrvotes/rrrvotes.php on line 40

Eugeniusz Andrejuk, 5 sierpnia 2011

Polska pokonała w Bydgoszczy Argentynę 3:0 (25:20, 25:17, 25:22) w meczu grupy A pierwszego weekendu turnieju World Grand Prix.

Polska pokonała w Bydgoszczy Argentynę 3:0 (25:20, 25:17, 25:22) w meczu grupy A pierwszego weekendu turnieju World Grand Prix. W drugim dzisiejszym spotkaniu Włochy pokonały Dominikanę 3:1 (25:18, 22:25, 25:18, 25:17).

Pierwszy punkt w meczu Polki zdobyły po ataku Katarzyny Koniecznej. Następnie do głosu doszły rywalki, które prowadziły 8:4. Jednak następnych fragmentach partii przewagę uzyskały podopieczne trenera Alojzego Świderka. Dobry blok i zagrywka były kluczem do sukcesu. Siatkarki Argentyny dobrego przyjęcia nie potrafiły przełożyć na siłę ataku.

Drugiego seta polskie siatkarki pewnie wygrał. Rywalki zostały wypunktowane w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła. - W dwóch setach wyższość polskiego zespołu nie podlegała dyskusji. Nasza drużyna w pierwszych akcjach była trochę speszona, czuło się stres i odpowiedzialność za każdą akcję. Następnie wszystko było zgodnie z przewidywaniami. W tych fragmentach meczu widać różnice w umiejętnościach obu drużyn - powiedział szef pionu szkolenia Polskiego Związku Piłki Siatkowej Włodzimierz Sadalski.

Trzeci set rozpoczyna się od mocnego uderzenia polskich siatkarek. Prowadziły m.in. 7:3, 8:4 i 10:4. Bardzo trudnymi zagrywkami popisała się Katarzyna Konieczna. Jednak wysokie prowadzenie zaczęło szybko maleć. Polski zespół popełniał błędy. Argentyna wyrównała na 13:13, a następnie minimalną przewagę uzyskała Argentyna. Gra jednak nie była do końca seta nerwowa i wyrównana. Stało się tak za sprawą znakomitych zagrywek Mileny Radeckiej, głównie dzięki którym Polska prowadziła 24:21. Następnie polski zespół i jego trener mógł cieszyć się z pewnego, pierwszego zwycięstwa w tegorocznej World Grand Prix.

- Na pewno nie pokazałysmy gry jaką prezentowałyśmy ostatnio na treningach. Potrafimy zdecydowanie więcej. Ważne było zwycięstwo nad Argentyną, mamy młody zespół, który zostanie mocno podbudowany - powiedziała po meczu kapitan polskiego zespołu Milena Radecka.

Polska: Radecka (3 pkt), Konieczna (15), Efimienko (4), Podolec (5), Kosek (11), Kasprzyk (13), Maj (libero) oraz Wołosz, Kwiatkowska (4), Kruk

  • 1
  • 0
  • 14
  • 0
  • 0