SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

Warning: in_array() expects parameter 2 to be array, null given in /home/admin/domains/pzps.pl/public_html/plugins/content/rrrvotes/rrrvotes.php on line 40 Warning: in_array() expects parameter 2 to be array, null given in /home/admin/domains/pzps.pl/public_html/plugins/content/rrrvotes/rrrvotes.php on line 40

Eugeniusz Andrejuk, 19 maja 2017

II runda kwalifikacji do MS U21: Polska - Belgia 3:0

 

Polska pokonała w Berlinie Niemcy 3:0 (25:21, 25:21, 25:19) w meczu turnieju kwalifikacyjnego do mistrzostw świata juniorów U21. W drugim spotkaniu Niemcy zwyciężyli Łotwę 3:1 (23:25, 25:20, 25:22, 25:28).

- Nie wybiegamy daleko w przyszłość, skupiamy się na najbliższym rywalu - mówił po wczorajszym wieczornym treningu II trener reprezentacji Polski Maciej Zendeł. - Belgowie to trudny rywal. Szamują piłkę, grają cierpliwie i regularnie.

Jednak dla biało-czerwonych nie stanowili zagrożenia. Polski zespół wygrał pewnie, potwierdzając rolę faworyta nie tylko berlińskich kwalifikacji. Ani przez moment wygrana podopiecznych trenera Sebastiana Pawlika nie była zagrożona.

- Zwycięstwo bardzo cieszy, tym bardziej, że pierwsze mecze w turniejach nie zawsze nam wychodziły - powiedział Sebastian Pawlik. - Myślę, że czas będzie działał na naszą korzyść. Potrzebujemy zgrania. Zawodnicy spotkali się po blisko rocznej przerwie. W okresie przygotowawczym nie mieliśmy sparingów.

W meczu Niemcy-Łotwa zanosiło się na niespodziankę. W trzeciej partii przy stanie 1:1 w meczu Łotysze prowadzili 17:12. Jednak gospodarze wyrównali i później już dominowali na boisku.

  • 3
  • 1
  • 67
  • 1
  • 5