SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu


Warning: in_array() expects parameter 2 to be array, null given in /home/admin/domains/pzps.pl/public_html/plugins/content/rrrvotes/rrrvotes.php on line 40

Warning: in_array() expects parameter 2 to be array, null given in /home/admin/domains/pzps.pl/public_html/plugins/content/rrrvotes/rrrvotes.php on line 40

EA, 4 lipca 2016

Z Czechami, Finlandią i Serbią zagra od czwartku do soboty reprezentacja Polski w turnieju eliminacyjnym III rundy do mistrzostw Europy juniorek.

Z Czechami, Finlandią i Serbią zagra reprezentacja Polski w turnieju eliminacyjnym III rundy (7-9 lipca, Vrnjačka Banja, grupa H) do mistrzostw Europy juniorek U19, które na przełomie sierpnia i września odbędą się na Węgrzech i Słowacji.

W grupie I (8-10 lipca, Ryga) znalazły się Chorwacja, Łotwa. Niemcy i Słowenia. Zwycięzcy grup oraz druga drużyna z najlepszym bilansem uzyskają awans.

Zespół prowadzony przez trenera Wiesława Popika jest już na miejscu rywalizacji. "Po drodze" nasze juniorki rozegrały na Słowacji dwa zwycięskie sparingi z reprezentacją tego kraju.

Skład reprezentacji Polski juniorek na turniej kwalifikacyjny do ME w Serbii:

Rozgrywające: Agata Michalewicz, Julia Nowicka
Atakujące: Martyna Łukasik, Weronika Sobiczewska
Środkowe: Kinga Różyńska, Martyna Świrad, Łucja Laskowska
Przyjmujące: Monika Fedusio, Zuzanna Górecka, Natalia Murek, Aleksandra Rasińska
Libero: Maria Stenzel

Grupy Rundy 3:

Grupa H (Vrnjačka Banja Serbia):

Czechy
Finlandia
Polska
Serbia

7 lipca
Polska - Finlandia 16.00
Serbia - Czechy 18.30

8 lipca
Polska - Czechy 16.00
Finlandia - Serbia 18.30

9 lipca
Czechy - Finlandia 16.00
Polska - Serbia 18.30

Grupa I (Ryga, Łotwa):

Chorwacja
Niemcy
Łotwa
Słowenia

Grupy finałowego turnieju, 27 sierpnia - 4 września 2016 roku :

Grupa A (Nitra, Słowacja):

Słowacja
Turcja
Belgia
Francja
Bułgaria
lepsza drużyna spośród zdobywców drugich miejsc Rundy 3

Grupa B (Györ, Węgry)

Węgry
Włochy
Rosja
Białoruś
zwycięzca Grupy H (Runda 3)
zwycięzca Grupy I (Runda 3)

Spotkania półfinałowe, finałowe i klasyfikacyjne odbędą się w Nitrze.

W ostatniej edycji ME U19, rozgrywanej w Estonii i Finlandii, mistrzowski tytuł zdobyła reprezentacja Serbii, a srebro i brąz przypadły kolejno Słowenii oraz Turcji.

Oficjalna strona turnieju: http://www.cev.lu/Competition-Area/competition.aspx?ID=839&PID=1418

  • 2
  • 1
  • 65
  • 1
  • 4