SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu


Warning: in_array() expects parameter 2 to be array, null given in /home/admin/domains/pzps.pl/public_html/plugins/content/rrrvotes/rrrvotes.php on line 40

Warning: in_array() expects parameter 2 to be array, null given in /home/admin/domains/pzps.pl/public_html/plugins/content/rrrvotes/rrrvotes.php on line 40

EA, 1 lipca 2016

Reprezentacja Polski juniorek pokonała w Nitrze Słowację 3:2 (25:18, 25:16, 25:27, 25:12, 14:25) w sparingowym meczu juniorek.

Reprezentacja Polski juniorek pokonała w Nitrze Słowację 3:2 (25:18, 25:16, 25:27, 25:12, 14:25) w sparingowym meczu juniorek. Drugie spotkanie tych drużyn odbędzie się w sobotę.

Podopieczne trenera Wiesława Popika przygotowują się do turnieju kwalifikacyjnego do mistrzostw Europy juniorek, który rozegrany zostanie od 7 do 9 lipca w Serbii. Rywalkami naszej reprezentacji będą, poza gospodyniami, zespoły Czech i Finlandii (grupa H). Będzie to trzecia runda kwalifikacji do MEJ. Od 8 do 10 lipca na Łotwie rozegrany zostanie drugi turniej tej fazy rywalizacji, gdzie poza gospodyniami zagrają jeszcze ekipy Chorwacji, Niemiec i Słowenii (grupa I). Awans uzyskają zwycięzcy obu grup oraz jeden zespół z drugiego miejsca z lepszym bilansem.

Reprezentacja Polski oparta jest na uczennicach Szkoły Mistrzostwa Sportowego Polskiego Związku Piłki Siatkowej w Szczyrku.

W spotkaniu w Nitrze Polska rozpoczęła mecz w składzie: Julia Nowicka (5 pkt), Martyna Łukasik (18), Kinga Różyńska (12), Martyna Świrad (9), Monika Fedusio (7), Natalia Murek (21), Maria Stenzel (L). Następnie do gry wchodziły pozostałe zawodniczki.  Trenerzy umówili się na rozegranie pięciu setów.

Skład reprezentacji Polski juniorek na turniej kwalifikacyjny do ME w Serbii:
Rozgrywające: Agata Michalewicz, Julia Nowicka
Atakujące: Martyna Łukasik, Weronika Sobiczewska
Środkowe: Kinga Różyńska, Martyna Świrad, Łucja Laskowska
Przyjmujące: Monika Fedusio, Zuzanna Górecka, Natalia Murek (kapitan), Aleksandra Rasińska
Libero: Maria Stenzel

Mistrzostwa Europy juniorek zostaną rozegrane na Węgrzech i Słowacji od 27 sierpnia do 4 września.

  • 3
  • 1
  • 66
  • 1
  • 4