SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu


Warning: in_array() expects parameter 2 to be array, null given in /home/admin/domains/pzps.pl/public_html/plugins/content/rrrvotes/rrrvotes.php on line 40

Warning: in_array() expects parameter 2 to be array, null given in /home/admin/domains/pzps.pl/public_html/plugins/content/rrrvotes/rrrvotes.php on line 40

Eugeniusz Andrejuk, 16 grudnia 2015

Kadra Polski ma już za sobą dwa treningi w Kętrzynie na hali meczowej, w której rozegrane zostaną Mistrzostwa EEVZA.

Od 18 do 20 grudnia w Kętrzynie rozegrane zostaną Mistrzostwa Wschodnioeuropejskiego Związku Piłki Siatkowej w kategorii mężczyzn do lat 17 (EEVZA U-17 Men Championship). Kadra Polski ma za sobą dwa treningi na hali meczowej, które przeprowadziła w środę.

- W Kętrzynie jesteśmy od poniedziałku. Czujemy się tutaj znakomicie. Mamy dobre warunki do pracy i odpoczynku. W mieście widzieliśmy dużo informacji na temat turnieju. Hala została bardzo dobrze przygotowana. Nie mam wątpliwości, że organizacyjnie będą to udane mistrzostwa - powiedział trener reprezentacji Polski, Maciej Zendeł.

Obok Polski, zagrają  reprezentacje Białorusi, Estonii, Łotwy i Rosji. - Z grona rywali teoretycznie najsilniejszą wydaje się być drużyna rosyjska, która zawsze słynęła z dobrych młodych zawodników. Jednak przestrzegałbym przez lekceważeniem innych zespołów. W ich składach na pewno znajdą się zdolni, potrafiący grać w siatkówkę gracze. My rozpoczynamy budowę reprezentacji kadetów - dodał polski szkoleniowiec.

Zespoły będą rywalizować ze sobą systemem „każdy z każdym”, a o ostatecznej klasyfikacji decydować będzie (kolejno): liczba punktów (3 za 3:0 lub 3:1, 2 za 3:2, 1 za 2:3, 0 za 1:3 lub 0:3), stosunek wygranych i przegranych setów, stosunek małych punktów w setach, wynik meczu pomiędzy dwoma drużynami o tej samej liczbie punktów.

- W czwartek do Kętrzyna przybędą zagraniczne ekipy, rosyjską odbierzemy z lotniska w Gdańsku. Zaprosiliśmy młodzież szkolną do kibicowania. W organizację turnieju zaangażowany jest nasz Siatkarski Ośrodek Szkolny. Dziewczęta z Gimnazjum Jana Pawła II służą nam dużą pomocą - powiedziała Aneta Janczuk, główny specjalista d/s kultury i sportu Urzędu Miejskiego w Kętrzynie.

Kadra Polski od poniedziałku przebywa w Kętrzynie. Z grona czternastu powołanych zawodników nasz szkoleniowiec wybierze reprezentacyjną dwunastkę. - Swoją decyzję ogłoszę jutro rano - dodał Maciej Zendeł.

Kadra Polski na zgrupowanie w Kętrzynie: rozgrywający - Łukasz Rajchert, Szymon Jezierski; atakujący - Tomasz Stysiak, Filip Grygiel; środkowi - Sebastian Adamczyk, Damian Baran, Łukasz Gronkowski, Piotr Janusz; przyjmujący - Tomasz Stolc, Artur Sługocki, Kamil Kosiba, Mateusz Janikowski, Patryk Nowak; libero - Kamil Szymura.

Program spotkań:
18 grudnia (piątek):

10:00 Białoruś – Rosja
12:30 Estonia – Łotwa
16.00 Ceremonia otwarcia
16:30 Polska – Białoruś
18:30 Rosja – Estonia
 
19 grudnia (sobota):
10:00 Estonia – Polska
12:30 Łotwa – Rosja
16:30 Białoruś – Estonia
18:30 Polska – Łotwa
 
20 grudnia (niedziela):
10:00 Łotwa – Białoruś
12:30 Rosja – Polska
14.30 Ceremonia zakończenia

  • 1
  • 3
  • 86
  • 0
  • 12