SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

Janusz Uznański - Rzecznik Polskiego Związku Piłki Siatkowej, 1 kwietnia 2021

Wizyta w SMS PZPS Szczyrk

Jacek Kasprzyk – Prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej i Krzysztof Felczak – nowy Dyrektor Pionu Sportu i Szkolenia PZPS kontynuują spotkania z kadrą trenerską Szkół Mistrzostwa Sportowego PZPS. Po wizycie w Spale, w czwartek doszło do spotkania w SMS Szczyrk, żeńskiej placówce PZPS.

Na początku rozmowy z kadrą szkoleniową szkoły w Szczyrku Prezes Jacek Kasprzyk wyjaśnił powody zmiany na stanowisku dyrektora kluczowego pionu PZPS. – Włodzimierz Sadalski po trzynastu latach pracy na stanowisku dyrektora Pionu Sportu i Szkolenia zdecydował się przejść na emeryturę. W okresie pracy Włodka odnieśliśmy wiele sukcesów, z dwoma mistrzostwami świata mężczyzn włącznie. Krzysztof Felczak jest wam znany. Od wielu lat jest jednym z najbardziej aktywnych i kreatywnych trenerów w kategoriach młodzieżowych, wielce zaangażowanym w prace zespołu metodycznego, jak i w roli koordynatora regionalnego Siatkarskich Ośrodków Szkolnych. Liczymy, że jego doświadczenie i znakomity warsztat jeszcze bardziej twórczo rozwiną proces szkolenia w naszej federacji – rozpoczął Jacek Kasprzyk – Prezes PZPS.

Niesiecie kaganek edukacji siatkarskiej – tymi słowami zwrócił się do trenerek i trenerów SMS Szczyrk Krzysztof Felczak – Dyrektor Pionu Sportu i Szkolenia PZPS i dodał: – W szkoleniu męskim są już ośrodki, które obok SMS Spała są w stanie przygotować zawodnika do rywalizacji na poziomie ligowym, a nawet reprezentacyjnym. W przypadku żeńskiej siatkówki, taka odpowiedzialność spoczywa praktycznie wyłącznie na was i z tego zadania wywiązujecie się znakomicie. Potrzeby i oczekiwania jednak są coraz większe. Jestem przekonany, że wspólnie im sprostamy – dodał Krzysztof Felczak.

W trakcie spotkania trenerzy informowali o bieżących działaniach placówki oraz projektach, które będą wdrażane w najbliższej przyszłości. Grzegorz Wagner – Dyrektor NLO SMS PZPS Szczyrk zwrócił uwagę na konieczność korekty w procesie szkolenia w związku z sytuacją popandemiczną. – Z roku na rok zauważamy deficyty w przygotowaniu ogólnorozwojowym dzieci i młodzieży. Ograniczenia w aktywności ruchowej spowodowane przez walkę z koronawirusem sprawiają, że teraz mocniej musimy się skupić na części ogólnorozwojowej treningu, by nie narażać naszych uczennic na urazy i kontuzje – podkreślił Grzegorz Wagner. – Sukcesy, medale naszych reprezentacji młodzieżowych są bardzo miłe, sprawiają wiele radości, ale najważniejszym celem pracy w SMS-ach jest ukształtowanie pełnowartościowej siatkarki, siatkarza – wyszkolonych technicznie, przygotowanych fizycznie i mentalnie do walki o najwyższe cele – podsumował spotkanie w Szczyrku Prezes PZPS.

  • 2
  • 3
  • 17
  • 0
  • 0
Kwiecień 2021
PN WT ŚR CZ PT SO ND
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 1 2