SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

Informacja prasowa, EA, 27 maja 2020

W Kępnie TAURON Giganci Siatkówki. Siatkówka wygra z pandemią!

Mimo że sytuacja z pandemią znacznie wpłynęła na plany sportowe na całym świecie, miło nam poinformować, że turniej TAURON Giganci Siatkówki w tym roku się odbędzie. Pod koniec sierpnia ponownie spotkamy się w Kępnie, by pomóc potrzebującym, ale też obejrzeć kawał dobrej siatkówki!

TAURON Giganci SiatkówkiW tym roku turniej TAURON Giganci Siatkówki odbędzie się już po raz jedenasty. Wcześniej anonsowaliśmy, że będzie to pojedynek polsko-turecki, bowiem przyzwyczailiśmy kibiców do meczów międzynarodowych, jednak ze względu na panującą sytuację formuła zawodów zmieni się. W tym roku w Kępnie w dniach 29-30 sierpnia zagrają drużyny z Polski.

- Sytuacja epidemiologiczna zaskoczyła nas wszystkich: sportowców, działaczy, ale też kibiców, którzy od dłuższego czasu nie mogą oglądać widowisk siatkarskich. Dostosowaliśmy się do tego, ale nie wyobrażaliśmy sobie, że turniej TAURON Giganci Siatkówki się nie odbędzie. Rywalizację polsko-turecką musieliśmy odłożyć do przyszłorocznej edycji, bo nasi goście nie będą mogli przyjechać, ale chcemy kontynuować tradycję i spełnić oczekiwania kibiców - mówi Wojciech Rozdolski, pomysłodawca i organizator turnieju TAURON Giganci Siatkówki.

Już teraz wiadomo, że w Kępnie zagrają PGE Skra Bełchatów oraz Jastrzębski Węgiel, które od kilku lat biorą udział w turnieju. Trzecim uczestnikiem będzie Trefl Gdańsk, który w minionym sezonie pokazał, że jest drużyną nieobliczalną. Czwarty zespół zostanie ogłoszony wkrótce i choć nie będzie to rywalizacja międzynarodowa, polskie drużyny również gwarantują najwyższy poziom sportowy.

- Formuła turnieju była znana i bardzo atrakcyjna, bo mieliśmy przegląd europejskiej siatkówki na tle naszych zespołów. Sytuacja jest jednak bardzo trudna i sam fakt, że turniej TAURON Giganci Siatkówki dojdzie do skutku, to wielki sukces. To będzie też ważny okres dla zespołów przygotowujących się do sezonu, a tak skomponowany turniej, z polskimi drużynami z Ligi Mistrzów Świata, z kadrowiczami, gwarantuje naprawdę wysoki poziom - przekonuje Ireneusz Mazur, były trener męskiej reprezentacji i czołowych polskich klubów, a dziś ekspert Polsatu Sport i przyjaciel Gigantów Siatkówki.

TAURON Giganci Siatkówki

Organizatorzy TAURON Gigantów Siatkówki robią wszystko, by turniej kibice mogli zobaczyć na żywo w hali. Przypomnijmy, że zysk z biletów przeznaczany jest na cele charytatywne. - W tym roku chcemy pomóc szpitalowi w Kępnie i sfinansować zakup respiratora - mówi Wojciech Rozdolski. - Jeśli sytuacja z pandemią nie pozwoli jednak na publiczność, kibice będą mogli zobaczyć turniej na żywo zobaczyć w Polsacie Sport, który został patronem medialnym naszych zawodów.

Marek Magiera, jeden z komentatorów Polsatu Sport, bardzo stęsknił się za siatkówką. - Jestem już w takim stanie psychicznym, że gdybym zobaczył kogoś grającego na trzepaku za blokiem to skomentowałbym taki mecz - śmieje się Marek Magiera. - A mówiąc poważnie, to z jednej strony szkoda, że nie będzie to rywalizacja międzynarodowa ze znakomitymi zespołami, do czego przyzwyczaili nas Giganci Siatkówki, ale patrząc na skład personalny ekip, które przyjadą do Kępna, wszyscy naprawdę będziemy mieli prawo być usatysfakcjonowani.

Całą konferencję można odsłuchać na naszym Facebooku (https://www.facebook.com/581643762022999/videos/1126367987725830/), gdzie będzie można znaleźć najświeższe informacje na temat turnieju.

 • 8
 • 1
 • 17
 • 0
 • 0
Lipiec 2020
PN WT ŚR CZ PT SO ND
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2
 • 01 Lip

  Mistrzostwa Polski Juniorek

  Kalisz
  YouTube Polska Siatkówka
 • 01 Lip

  Mistrzostwa Polski Juniorów

  Dębica
  podkarpacielive.pl
 • 22 Lip

  Polska - Niemcy | mecz towarzyski

  Zielona Góra
  Polsat Sport
 • 23 Lip

  Polska - Niemcy | mecz towarzyski

  Zielona Góra
  Polsat Sport