SPONSORZY GŁÓWNI

Oficjalny Partner Serwisu

Eugeniusz Andrejuk, 26 maja 2020

Martyna! Jesteś wysoka, przyjdź na trening

Sztab szkoleniowy i działacze BKS-u Stali Bielsko-Biała bardzo chcieli zatrzymać Martynę Świrad na kolejny sezon. - Jest to zawodniczka, która wkłada całe serce w każdy trening i mecz. Była naszą podstawową środkową - tak trener tego zespołu Bartłomiej Piekarczyk, cytowany na klubowej stronie, komentował podpisanie przez tę zawodniczkę kontraktu na sezon 2020/21.

W poprzednim Martyna Świrad zagrała we wszystkich 22 meczach zdobywając 197 punktów (107 atakiem, 74 blokiem i 16 zagrywką). Szczególnie imponowała gra blokiem. Jej efektowne "czapy" stały się wizytówką młodej środkowej. Grę Martyny Świrad docenił trener reprezentacji kobiet Jacek Nawrocki i powołał na zgrupowanie kadry, które odbędzie się w COS OPO Szczyrk od 4 do 25 czerwca.

Obiekty Centralnego Ośrodka Sportu w Szczyrku są jej doskonale znane. Była uczennicą miejscowej Szkoły Mistrzostwa Sportowego Polskiego Związku Piłki Siatkowej, gdzie trenowała pod kierunkiem Andrzeja Pecia i Wiesława Popika. Broniła barw młodzieżowych reprezentacji kraju, grała w mistrzostwach Europy i świata. Można powiedzieć, że Szczyrk zna tak dobrze jak własną torebkę.

- Jestem bardzo zadowolona z nauki w SMS-ie. Mile wspominam tamten czas. Dużo nauczyłam się. A sam Szczyrk? Jest to mniejsze Zakopane, które ma również piękne góry i dobre szlaki narciarskie oraz wędrowne. Jak ktoś nie lubi tłoku i tłumów to jak najbardziej polecam Szczyrk - powiedziała Martyna Świrad.

Kariera 22-letniej Martyny Świrad przebiega niemal wzorcowo. Pierwsze kroki pod siatką stawiała w Olimpie Czudec, położonym około piętnastu kilometrów od Rzeszowa. - Mój nauczyciel wuefu Pan Jerzy Zieliński wiele razy powtarzał: Martyna! Jesteś wysoka, przyjdź na trening. W końcu zgłosiłam się i tak zaczęła się moja przygoda z siatkówką - wspomina Martyna Świrad.

Kiedyś jej zespół zagrał z MKS San-Pajda Jarosław, którego trener Piotr Pajda nie miał wątpliwości, że zobaczył siatkarski talent i zaprosił do siebie. Z nowego klubu przyszła reprezentantka Polski trafiła na Turniej Nadziei Olimpijskich, a tam zobaczył ją Andrzej Peć i zaprosił na kampy oraz do SMS-u. Stamtąd prowadziła już prosta droga do kadr młodzieżowych i klubu Ligi Siatkówki Kobiet.

Martyna Świrad

- Będzie to mój czwarty sezon w Stali i czuję się w tym klubie bardzo dobrze. Otaczają mnie mili ludzie, z którymi mam świetny kontakt. Samo miasto również mi się podoba - powiedziała Martyna Świrad, która studiuje w miejscowej Akademii Techniczno-Humanistycznej na kierunku Zarządzanie Firmą. Przymierza się do obrony licencjatu, a następnie zamierza zrobić magisterium. • 3
 • 0
 • 20
 • 0
 • 1
Lipiec 2020
PN WT ŚR CZ PT SO ND
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2
 • 01 Lip

  Mistrzostwa Polski Juniorek

  Kalisz
  YouTube Polska Siatkówka
 • 01 Lip

  Mistrzostwa Polski Juniorów

  Dębica
  podkarpacielive.pl
 • 22 Lip

  Polska - Niemcy | mecz towarzyski

  Zielona Góra
  Polsat Sport
 • 23 Lip

  Polska - Niemcy | mecz towarzyski

  Zielona Góra
  Polsat Sport